آنتونیو اسفندیاری قهرمان ایرانی و جادوگر دنیای پوکر کیست؟

0
بیوگرافی-آنتونیو اسفندیاری

آنتونیو اسفندیاری

آنتونیو اسفندیاری متولد ۸ دسامبر ۱۹۷۸ درتهران می باشد. او در سن ۹ سالگی همراه خانواده‌اش به سان خوزه، کالیفرنیا مهاجرت کرد. او در سن ۱۹ سالگی نام خود را از امیر اسفندیاری به آنتونیو اسفندیاری تغییر داد. وی در سال ۱۹۹۷ از دبیرستان دل مار فارغ التحصیل شد و به فعالیت شعبده بازی روی آورد. تعغیر اسم او از امیر به آنتونیو هم به همین دلیل بود چون فکر می کرد این اسم مناسب یک شعبده باز نباشد. علاقه آنتونیو اسفندیاری به شعبده بازی این گونه بود که او در دوران جوانی به عنوان گارسون در یکی از رستوران‌های کالیفرنیا مشغول به کار بود. در این دوره بود که لقب او با عنوان «جادوگر» شکل گرفت. هنگامی که سرکارش بود دید که یک مشروب ‌فروشی تردستی انجام می‌دهد و به شدت به آن علاقه‌مند شد. او کارت ‌های مخصوص تردستی را خرید تا بتواند این کار را یاد بگیرد. آنتونیو اسفندیاری روزانه ۱۲ ساعت برای این کار تمرین میکرد و در سن ۲۰ سالگی توانست یک شعبده باز ماهر شود. او  در آن زمان توانست با استفاده از استعدادش ساعتی ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار درآمد داشته باشد. ورود او به عرصه پوکر اینگونه آغاز شد که یک روز اورا به یک بازی پوکر دعوت کردند و او به این بازی علاقه مند گردید. آنتونیو با این که آموزش خوبی در پوکر تگزای هولدم ندیده بود موفق شد در تورنمنت های زیادی برنده باشد و پول زیادی در این راه کسب کرد. اولین برد بزرگ آنتونیو اسفندیاری در تورنومنت WPT  سال ۲۰۰۲ بود که توانست ۴۴ هزار دلار برنده شود،

 

بعد از آن نیز در سال ۲۰۰۴ برنده مبلغ ۱.۳۹۹.۰۰۰ دلاری تورنومنت پوکر کلاسیک لس آنجلس شود. در آن زمان او به عنوان جوانترین بازیکن پوکر شناخته شد. او همچنین در سال ۲۰۰۸ در یک تور پوکر در مونت کارلو رتبه هشتم را کسب کرد و توانست مبلغ ۱۶۸ هزار پوند برنده شود که در همان سال مبلغ کل برد های او به ۳ میلیون دلار رسید.

بیوگرافی آنتونیو اسفندیاری
آنتونیو اسفندیاری

بهترین پوکر باز ایرانی کیست؟

آنتونیو اسفندیاری نامش در رکورد های گینس هم ثبت شده است، او موفق شد بزرگترین جایزه یک تور پوکر با عنوان  for one drop   Big one   را که مبلغ ۱۸.۲۳ میلیون دلار از آن خود کند. اوتوانست در این بازی ۴۷ نفر از بهترین بازیکنان پوکر را شکست دهد. او بعد از برد در مصاحبه ای گفته است : اصلاً تصور نمی کردم که دریافتیم در طول این مسابقه به این حد برسد. وقتی معلوم شد وی، درست چند روز قبل از شروع مسابقات تصمیم به شرکت در بازی گرفته گفت: باور کنید یا نه، قسم می خورم که هرگز به این پول فکر نمی‌کردم. فقط می خواستم برنده شوم.” ورودی این  مسابقه یک میلیون دلار بود. آنتونیو فقط در پوکر فعالیت نمیکند و از او می شود به عنوان یک بازیگر فیلم هم نام برد.او درفیلم های مثل :

All In: The Poker Movie-  Lucky You- The Grand نقش آفرینی کرده است و در برنامه های تلویزیونی مانند High Stakes Poker و Poker After Dark حضور داشته است. آنتونیو اسفندیاری همچنین نویسنده یک کتاب به نام ( The secrets of play for cash ) می باشد که در سال ۲۰۰۸ در فرانسه چاپ شد . اسفندیاری تا پایان سال ۲۰۱۳ بیش از ۵.۵ میلیون دلار بازی های زنده مختلف برنده شده است . او همچنین در سال ۲۰۱۳ با کسب مقام چهارمی در مسابقات one Drop High Roller Tournament مبلغ ۱۴ میلیون دلار برنده شد. همسر آنتونیو اسفندیاری خانم Amal Bounahara  دختر پوکر باز  مشهور      Bob Bounahara  می باشد که از او یک فرزند پسر دارد.

بیوگرافی آنتونیو اسفندیاری
بیوگرافی آنتونیو اسفندیاری

 

 

 

با کلیک بر روی دکمه زیر وارد بازی پوکر شوید و لذت ببرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)