بهترین بازی های لیگ قهرمانان اروپا کدام ها هستند؟ تاریخ ساز

بهترین بازی های لیگ قهرمانان اروپا

بهترین بازی های لیگ قهرمانان اروپا کم نیستند. نمونه آن تساوی ۴-۴ آژاکس و چلسی در این هفته لیگ قهرمانان اروپا لیگ قهرمانان اروپا نمونه ای از بهترین بازی های لیگ قهرمانان اروپا چمپیونز لیگ است. این هفته در لیگ قهرمانان اروپا باز هم نتیجه ای تاریخی رقم خورد و دیدار جذاب چلسی و آژاکس با تساوی  ۴-۴ پایان یافت، رقم خوردن این نتیجه بهانه‌ای شد تا به هفت بازی برتر تاریخ لیگ قهرمانان از منظر فورفورتو  fourfourtwo نگاهی بیندازیم. این لیست پر است از بازی های جذاب و دیدنی که هرگز فراموش نمی شوند.

7 بازی از بهترین بازی های لیگ قهرمانان اروپا

۷- یوونتوس ۲-۳ منچستریونایتد سال ۱۹۹۹

بهترین بازی های لیگ قهرمانان اروپا

یکی از بهترین بازی های لیگ قهرمانان اروپا این بازی می باشد. منچستریونایتد به سختی در خانه مقابل یوونتوس به گل تساوی رسید تا ۱-۱ در بازی رفت نیمه نهایی زمین را ترک کند. در بازی برگشت تیم جوان فرگوسن بعد از گذشت ۱۱ دقیقه از حریف ۲ گل دریافت کرده بود. همگان تصور می کردند کار تمام شده است. اما یونایتد به بازی برگشت. و نمایش روی کین و رهبری او در آن مسابقه، یکی از بزرگترین عملکردهای فردی یک بازیکن در لیگ قهرمانان بود. یونایتد به لطف گل کین و دو گل یورک و کول، ۳-۲ برد و در نهایت راهی فینال شد. کین در آن مسابقه از همۀ وجودش گذاشت و حتی کارت زرد هم دریافت کرد و بازی فینال را از دست داد.

۶- موناکو ۳-۱ رئال مادرید؛ سال ۲۰۰۴

موناکو - رئال مادرید از بهترین بازی های لیگ قهرمانان اروپا

یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان، بازی برگشت. عرف است که در فوتبال مدرن وقتی به تیمی قرض داده می شوید در مقابل تیم اصلی خود بازی نکنید، اگر هم بازی کردید، بعد از گلزنی به تیم اصلی خود، خوشحالی نکنید. اما در مورد مورینتس اینطور نبود. او در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۴ زمینه ساز صعود موناکو و حذف رئال مادریدی شد که باشگاه اصلی او بود و ۶۵ درصد از حقوقش را پرداخت می کرد. رئال مادرید در بازی رفت ۴-۲ پیروز شده بود و بعد از گذشته ۴۵ دقیقه از بازی برگشت، ۵-۲ در مجموع از حریف پیش بود، اما به فاصله ۲۱ دقیقه و با سه گل ژولی (۲) و مورینتس مقابل موناکو مغلوب و حذف شد.

۵- دپورتیوولاکرونیا ۴-۰ میلان؛ سال ۲۰۰۴

دپورتیوولاکرونیا ۴-۰ میلان از بهترین بازی های لیگ قهرمانان اروپا

فصلی که پورتو به قهرمانی لیگ قهرمانان رسید، فقط پورتو و موناکوی پدیده را نداشت. دپورتیوولاکرونیا نیز در آن فصل، تیمی حیرت انگیز بود. باشگاه اسپانیایی در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی ۴-۱ در مقابل میلان مدعی شکست خورد. اما در بازی برگشت کاری بزرگ کردند و یکی از بزرگترین و جذاب ترین و بازی تاریخ ساز لیگ قهرمانان اروپا را بوجود آورد. بازگشت های تاریخ لیگ قهرمانان را رقم زدند. دپورتیوو در نیمه نخست به سه گل رسید تا در همان نیمه اول کار را تمام کند و در نیمه دوم نیز به گل دیگری رسید تا جشنش را تکمیل کند. لاکرونیا آن روز مقابل تیمی به برد ۴-۰ رسید که در ترکیبش شوچنکو، سیدورف، کاکا، پیرلو، گتوسو، کافو، نستا، مالدینی و روی کاستا را داشت.

۴- میلان ۴-۰ بارسلونا؛ فینال سال ۱۹۹۴

میلان ۴-۰ بارسلونا؛ فینال سال ۱۹۹۴

یوهان کرویف پیش از مسابقه به بازیکنان تیمش گفته بود: «این بازی رو می برید، چرا که از اونا بهترید.» بازیکنان بارسلونا در شرایطی پای به فینال گذاشتند که دو سال قبل هم قهرمان اروپا شده بودند و تجربه چهار قهرمانی پیاپی در لالیگا را داشتند. در عمل هم تصور می شد بارسلونا با آن خط حمله کوبنده خود پیروز میدان شود ولی کاپلو نبرد تاکتیکی را پیروز شد و مقتدرانه هم برد. او مارسل دزایی را در خط میانی قرار داد تا کمبرد میانه زمین تیمش را محکم کند و قدرت هجومی بارسلونا کاسته شود. دزایی حتی آخرین گل بازی را هم به ثمر رساند. ماسارو در خط حمله زهرش را دوبار ریخت، اما ساویسویچ بود که مرد اول زمین بود. او با خلاقیتش بارسلونا را زمین گیر کرد تا یکی از قاطعانه ترین بردهای تاریخ لیگ قهرمانان در بازی های فینال رقم بخورد.

۳- بایرن مونیخ ۱-۲ منچستریونایتد؛ فینال سال ۱۹۹۹

بایرن مونیخ ۱-۲ منچستریونایتد؛ فینال سال ۱۹۹۹

از دراماتیک‌ترین بازگشت‌ها و بازی تاریخ ساز ترین بازی های لیگ قهرمانان اروپا در تاریخ لیگ قهرمانان. یونایتد در طول بازی خوب نبود. بدون کین و اسکولز، چیزی در میانه زمین تیم فرگوسن کم بود. اما فوتبالِ لعنتی به قول فرگوسن، این بار روی خوشش را به آنها نشان داد و به تیم رؤیایی فرگی اجازه داد تا سه گانه خود را تکمیل کند. بایرن خیلی زود به گل رسید و فرصت برای گل های بعدی را هم داشت. اما یونایتد به مدد شانس و حضور اشمایکل در زمین، در بازی ماند. بازی وارد وقت های اضافه هم شده بود، اما هنوز اسکوربرد نتیجه ۱-۰ را نشان می داد. دو کرنر نجات بخش یونایتد بود و انها را به سمت سرزمین خوشبختی رهنمون کرد. شرینگهام و سولسشائر. تمام!

۲- بارسلونا ۶-۱ پاریسن ژرمن؛ ۲۰۱۷

بارسلونا ۶-۱ پاریسن ژرمن؛ ۲۰۱۷

بازی برگشت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷٫ بارسلونا در بازی رفت ۴-۰ شکست خورده بود و همگان شانس این تیم را برای بازگشت اندک تصور می کردند. در بازی برگشت بارسلونا شروع خوبی داشت و امیدوار شد زدن ۳ گل در ۵۰ دقیقه نخست بازی، امیدها را بیشتر و بیشتر کرد. اما گل دقیقه ۶۲ کاوانی به این معنا بود که حالا بارسلونا برای صعود باید سه گل دیگر بزند. دقیقه ۸۸ رسیده بود و بارسا همچنان در حسرت رسیدن به گل بعدی بود. اما ناگهان و به فاصله چند دقیقه ورق برگشت تا یکی از عجیب ترین و حیرت آورترین بازی های تاریخ لیگ قهرمانان رقم بخورد. ۸۸ و ۹۱ نیمار دو گل زد تا حالا همه چیز وابسته به یک گل باشد. گلی که روبرتو در دقیقه ۹۵ به ثمر رساند و باعث شد انریکه فوتبال را ورزشی برای دیوانه‌ها بداند!

۱- میلان ۳-۳ لیورپول؛ فینال ۲۰۰۵

۱- میلان ۳-۳ لیورپول؛ فینال ۲۰۰۵

میلان در نیمه اول همه کار کرد، سه گل به دفاع پر از شکاف لیورپول زد و چند گل هم نزد! لیورپول هیچ نشانی از آن تیم ثبات دفاعی خود در مراحل قبل نداشت. با این شرایط کسی تصورش را نمی کرد لیورپول در نیمه دوم توان بازگشت را داشته باشد. اما توفان چند دقیقه ای در استانبول، نه تنها لیورپول را به بازی برگرداند که میلان، دیگر میلانِ نیمه اول نشد. یرزی دودک در ضربات پنالتی آماده بود تا مانع از تکرار قهرمانی دوباره میلان در ضربات پنالتی بعد از فینال سال ۲۰۰۳ باشد. بعد از ۱۲۰ دقیقه بازی و ضیافت پنالتی ها، بالاخره پنالتی شوچنکو پایان بازی را رقم زد و لیورپول قهرمان شد. بازی در استانبول و به وقت محلی ۲۹ دقیقه بامداد پایان یافت!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *