بیژن قاسم‌زاده بازپرسی که تلگرام را فیلتر کرد، بازداشت شد

0
بیژن قاسم‌زاده

بیژن قاسم‌زاده ، بازپرس سابق دادسرای فرهنگ‌ و رسانه که قرارهای سنگین برای مردم و دستور فیلتر تلگرام را صادر کرده بود، بازداشت شد. جرم او فساد و مشارکت در مفاسد اقتصادی و اداری و گرفتن رشوه به صورت کلان بوده است. بیژن قاسم زاده با صدور حکم فیلترینگ تلگرام به شهرت رسید و سر زبان ها افتاد. او با دادن دستور فیلترینگ تلگرام، هزاران نفر از افرادی که در تلگرام کار می کردند را از کار بیکار کرد و مشکلات زیادی را برای کاسبان و فعالین در تلگرام بوجود آورد. بیژن قاسم‌زاده همچنین کسی است که دستور بازداشت میر حسین مقصودلو معروف به امیر تتلو را نیز صادر کرده بود.

بیژن قاسم‌ زاده چگونه دستگیر شد ؟

بیژن قاسم‌زاده روز جمعه ۵ مهرماه هنگام ملاقات با یکی از ملاکین مازندران که پرونده‌ای در دادگستری مازندران دارد، در یکی از رستوران‌های بابل، به اتهام اخذ رشوه و اعمال نفوذ در پرونده‌های قضایی توسط عوامل سازمان اطلاعات سپاه بازداشت و به بند دو الف سپاه منتقل شده است.

صحبت های یکی از متهمانی که بیژن قاسم‌زاده برای او حکم داده است

قاسم‌زاده بازپرس پرونده‌ی «هنگامه شهیدی» یکی از منتقدان «صادق لاریجانی» را نیز بر عهده داشته و مظالم بی‌شماری را علیه این زندانی سیاسی انجام داده است. هنگامه شهیدی پس از صدور احضاریه توسط  بیژن قاسم‌زاده برای او به اتهام «توهین به رئیس قوه قضائیه» در کانال تلگرامی خود نوشت: «آقای قاسم زاده! در این مدتی که در آزادی موقت بودم، دوستان و همشهری‌هایتان که با آنان هم پیاله هستید اطلاعات و مداركی از خلوت و جلوت شما به من داده‌اند كه روزی ده بار با خودم گفتم وای به حال مردم بی‌گناه و بیچاره‌ای که با قضاوت شما و امثال شما گوشه زندان‌ها بازداشت هستند و حفاظت اطلاعات قوه قضاييه و دادسرای انتظامی قضات از آن موارد بی‌خبر است! در صورت بازداشت همه مستندات و گزارشات، توسط مردم حق طلب برای مراجع فوق الذکر برای هرگونه اقدام ارسال خواهد شد.»

مصاحبه مصطفی فقیهی صاحب پایگاه خبری ((انتخاب)) درباره بیژن قاسم‌زاده

مصطفی فقیهی: ((خبر آمد که بیژن قاسم‌زاده بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شده است! چه بد که حسی خوب، به آدمی دست می‌دهد! بازداشت یک‌نفر، ولو بازپرس مغرور و بی‌آدابی چون او، علی‌القاعده و به حکم اخلاق و انسانیت، باید ناراحت کننده باشد! اما چرا کسی حس بد ندارد و اتفاقاْ ریاست قوه قضاییه را به خاطر چنین اقدام بزرگ و سنجیده‌ای، تمجید و «دست مریزاد» نثار رییسی می‌کند؟ می‌دانید؟ اهالی رسانه، چه‌ها که از دست او نکشیدند! هر روز متهمان و شاکیان، پشت درب اتاقش صف‌هایی طویل می‌بستند! روزی نبود که رفتار خارج از آدابش، باعث تکدر دیگری نشود! و روزی نبود که شبهه اقداماتش، نقل محافل نباشد. از آنچه با دیگران رفته، نمی‌گویم که شاید بر مشکلاتشان افزون شود، اما تنها اندکی از خاطراتم را با مخاطبان به اشتراک می‌گذارم. طی دو سال،بیژن قاسم‌زاده بیش از ۵۰ بار مرا احضار کرد، مكرراً حکم جلبم را صادر و ۲ بار دستور فیلتر سایت «انتخاب» را صادر کرد، دلیل؟ «پیشگیری از وقوع جرم!»!!‌ یاللعجب! کشتن یک رسانه برای پیشگیری از وقوع جرم؟ اما گویا، دستور از بالا آمده بود، دادستان وقت تهران آقای دولت‌آبادی که او نیز وضعی بهتر از بیژن قاسم‌زاده ندارد، پس از دیدار با شاکیان پرونده، فی‌الفور دستور حذف اخبار را صادر کرد. به يكی از مقامات دادسرا گفتم: اخبار را حذف نمی‌کنم، مگر به حکم  مکتوب. عصبانی شد که به من می‌گویی حکم بده؟ یا حذف کن یا همین الان دستور بازداشتت را می‌دهم و پرونده‌ات را پیش فلان قاضی می‌فرستم، که زیر ۱۰ سال بهت حکم ندهد. زیر بار نرفتم، بازداشت نکرد، با عصبانیت گفت برو تا خبرت کنم! شبانه تماس گرفتند که به دستور دادستان تهران و با حکم بیژن قاسم‌زاده، سایت انتخاب فیلتر شده است، به همین سادگی سه ماه تمام «انتخاب»‌ توقیف بود و اگر نبود جسارت و استقلال قاضی دادگاهی ديگر، معلوم نبود تا هنوز، «انتخاب» زنده بود یا نه؟ چندان که گفته بودند «برو به فکر فعاليتی دیگری باش، نمی‌گذاریم رفع فیلتر شود.» گو آنکه بسیاری می‌گفتند بیژن قاسم‌زاده مستقیما از دولت‌آبادی دستور می‌گرفت و به نظر نیز درست می‌آید، اما درخواست حضرات برای پایان فیلترینگ «انتخاب»، نگاشتن «نامه عذرخواهی به حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی و جناب آقای دکتر دولت‌آبادی دادستان معزز و محترم تهران» بود. اگر جز با این ادبیات، عذرخواهی می‌شد، نامه به پیشگاه حضرات تقدیم نمی‌شد! فقط با همان ادبیات متملقانه به پیشگاه اعلی حضرتین، ولاغیر!

بیژن قاسم‌زاده و ارادت به ثروتمندان

مصطفی فقیهی در ادامه صحبت های خود می افزاید: ((مواقعی که احضار می‌شدم، بارها می‌دیدم که با مشاهده افراد ثروتمند، دست و پایش شُل می‌شود! دو بار به خاطر شکایت حسین هدایتی در اتاق بازپرسی بیژن قاسم‌زاده بودم، هر دو بار، وقتی حسین هدایتی به داخل اتاق آمد، چنان شوق و ذوقی می‌کرد و از صندلی‌اش برميخاست که گویی حلّال مشکلاتش را دیده، و بدتر آنکه، مرا به عنوان متهم از اتاق بیرون می‌کرد، درب را می‌بست و با شاکی به گفت‌و‌گوی صمیمانه می‌نشست، چه می‌گفت؟ من نیز، چون شما نمی‌دانم، عجيب‌تر آنكه آشكارا و در حضور متهم و شاكي، با تلفنش در مورد اقدامات اقتصادی‌اش سخن می‌گفت، گويا پشت خود را آنقدری گرم می‌پنداشت كه چندان برايش مهم نبود كسی از زندگی شخصی‌اش، چيزي بداند، بیژن قاسم‌زاده البته به لحاظ اخلاقی، چندان بدتر از سلفش نبود!‌ پیش از آن، فردی عصبی و غیرقابل کنترل به نام«شفیعی» بازپرس شعبه ١٢ (مستقر در همان اتاق) بود که مشهور به تندخویی و زشت كلامي با افراد (اعم از متهم و شاکی) بود، یکبار وقتی از او خواستم مودب باشد و حرمت جایگاهش را حفظ کند، دستور بازداشتم را صادر کرد، درست روزی که قرار بود فرزندم به دنیا بیاید! گفت: به درک که فرزندت می‌خواهد متولد شود! سقط شود آن بچه))

 

گوشه‌ای از مصیبت فیلترینگ تلگرام برای مرد را در فیلم زیر ببینید

بحث جنجالی روی آنتن زنده تلویزیون ایران درباره آلوده بودن وی‌ پی ‌ان ‌های پولی و رایگان و سرقت اطلاعات کاربران را نشان می دهد. در این باره کارشناس امنیت سایبری می گوید: همین الان احتمال دارد دوربین عقب و جلوی موبایل شما در حال فیلمبرداری باشد و شما متوجه نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)