توهین نژادپرستانه سوارز و حرکت عجیب بازیکنان لیورپول

0
توهین نژادپرستانه سوارز

ستاره اسبق باشگاه لیورپول اذعان داشت که قرمزهای آنفیلد در جریان درگیری نژادپرستانه «لوئیس سوارز» با «پاتریس اِورا» ستاره سیاه‌پوست منچستریونایتد در سال ۲۰۱۱ با حمایت از سوارز مرتکب اشتباه بزرگی شده‌اند ستاره تیم ملی اروگوئه و بازیکن آن روزهای لیورپول بابت رفتار غیرورزشی و توهین نژاد پرستانه به اِورا که توهین‌هایی مرتبط با رنگ پوست مدافع اسبق یونایتد را نیز شامل می‌شد، هشت جلسه محروم شد.

توهین نژادپرستانه سوارز و واکنش بازیکنان لیگ برتر انگلیس

بازیکنان لیورپول از جمله «جیمی کَرِگِر» در واکنش به محرومیت سوارز به خاطر توهین نژادپرستانه و در حمایت از وی، پیش از آغاز دیدار با ویگان در دسامبر ۲۰۱۱ با تی‌شرت‌هایی که تصویر سوارز روی آن نقش بسته بود، وارد زمین بازی شدند. حالا، کرگر که روز گذشته به عنوان کارشناس در کنار اورا در استودیو شبکه اسکای اسپورت حاضر شده بود، اعتراف کرد که بازیکنان و باشگاه لیورپول مرتکب اشتباه بزرگی شده و قضاوت درستی نداشتند. وی در این خصوص اظهار داشت: عذرخواهی می‌کنم. ما اشتباه بزرگی مرتکب شدیم و هیچ شکی در مورد آن وجود ندارد؛ دروغی در کار نیست و نمی‌گویم من در آن حرکت همراه تیم نبودم زیرا مجموعه باشگاه در این مورد اشتباه کرد و من هم کاپیتان دوم بودم؛ مطمئن نیستم چه کسی پشت پرده آن اتفاقات بود. کرگر در ادامه افزود: اما می‌توانم بگویم که شاید در آن روزها به شخصه شهامت نداشتم که بگویم این تی‌شرت را نمی‌پوشم؛ تصور نمی‌کنم همه آنهایی که در لیورپول بودند این کار را درست می‌دانستند اما اولین واکنش شما بدون توجه به درست یا غلط بودن حرکت، حمایت از هم‌تیمی است.

نظر پات پاتریک اورا در باره بازیکنان لیورپول

نیز در خصوص تصمیم لیورپولی‌ها برای پوشیدن تی‌شرت حمایتی از توهین نژادپرستانه سوارز ،گفت: من آن تی‌شرت‌ها را دیدم. آن بازی را هم دیدم؛ احمقانه بود و باورنکردنی. وی ادامه داد: درک می‌کنم که همیشه بازیکنان از هم تیمی‌های خود حمایت می‌کنند اما این اتفاق بعد از محرومیت رخ داد. با این کار چه پیامی به دنیا می‌دهید؟ حمایت از کسی که به خاطر حرف‌های نژادپرستانه محروم شده است؟ سوارز و اورا به ترتیب لیورپول و منچستر یونایتد را در سال ۲۰۱۴ ترک کردند در حالی که کرگر در سال ۲۰۱۳ کفش‌های خود را آویخت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)