سحر تبر به جرم ترویج خشونت و توهین به مقدسات دستگیر شد

0
سحر تبر

سحر تبر که یکی از چهره های معروف اینستاگرامی، به دستور داداسرای ارشاد تهران بازداشت شده است.
نام اصلی سحر تبر، فاطمه می باشد، او متولد ۱۳۷۶ است و حدود ۲۲ سال سن دارد. سحر تبر که بواسطه عمل‌های متعدد زیبایی و گریم‌های مشمئزکننده و هنجارشکن، اقدام به جذب فالوور در حساب اینستاگرام خود می‌کرد.

معروفیت جهانی سحر تبر در مجلات انگلیسی زبان

سحر-تبر

پیش از این اتفاقات،تصاویر این چهره شناخته شده اینستاگرام در ایران مورد توجه نشریات زرد خارجی نیز قرار گرفته بود. از جمله مجله انگلیسی‌زبان “سان” در سال ۲۰۱۸ در مطلبی به بررسی عکس‌های او پرداخت. این مجله “سحر تبر” را یک سوپر طرفدار آنجلینا جولی می‌خواند و البته حتی از او به عنوان آنجلینا جولی ایرانی نیز نام بردند که با بیش از ۵۰ عمل‌ جراحی تلاش کرده به این ستاره هالیوودی شبیه شود. سان در این گزارش می‌نویسد این دختر ۱۹ ساله ساکن تهران که با رژیم غذایی تنها ۴۰ کیلوگرم وزن دارد در میان هوادرانش به “زامبی” و “عروس مرده” معروف شده است. او در برخی از عکس‌های خود به شخصیت انیمیشن فیلم “عروس مرده” ساخته تیم برتون و مایک جانسون در سال ۲۰۰۵ شباهت دارد. این گزارش در نهایت نتیجه گرفته که عکس‌ها و فیلم‌های ترسناک با کمک نرم‌افزارهای تغییر چهره تهیه شده‌اند. سحر تبر میلیونها دنبال کننده در ایران داشت و به دلیل عمل های متعدد جراحی و تغییرات در چهره خود از جمله آرایش متفاوت که ظاهری متفاوت را به نمایش می‌گذاشت در شبکه‌های اجتماعی به شهرت رسید. عمده فعالیت‌های او در اینستاگرام ساخت کلیپ‌های طنز برای تبلیغات برای سالن‌های آرایش، کلینیک‌های زیبایی، و حتی تبلیغ برای خوانندگان گمنام و صفحه‌های دیگر اینستاگرام بود.

اتهامات سحر تبر چیست؟

از اتهامات سحر تبر ، ترویج خشونت، تحصیل مال از طریق نامشروع، توهین به مقدسات، توهین به حجاب اسلامی، گسترش اباحه گری و تشویق جوانان به فساد” اعلام شده است.عده‌ای معتقدند علت تغییر چهره او به دلیل ناموفق بودن عملهای زیبایی بوده ولی بعضی دیگر تغییر چهره او را به شکل کنونی تعمدی میدانند. بنابر اعلام مقام‌های قضایی این بازداشت پس از ارسال پیامهای متعدد مردمی به سامانه دادسرای ارشاد و درخواست پیگیری انجام شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)