سعید ملایی از قهرمان جودو دنیا تا فرار از کشور ایران

0
سعید ملایی

سعید ملایی جودوکار تیم ملی کشورمان متولد 5 دی 1370 در تهران می باشد. او کسی است که بعد از آرش میراسماعیلی توانست بعد از پانزده سال دوباره مدال طلای وزن 81 کیلو گرم را در مسابقات بزرگسالان مردان جهان در شهر باکو برای کشورمان به ارمغان بیاورد. وی همچنین در سال 2017 مدال برنز مسابقات جهانی را کسب کرده بود.

علت پناهندگی سعید ملایی

سعید ملایی در مسابقات 2019 قهرمانی جهان در کشور ژاپن به عنوان رنکینگ یک جهان در وزن 81 کیلو شرکت کرد . او در ابتدا حریفی از کشور مراکش را شکست داد. بعد از آن نماینده کشورهای پرتغال، روسیه (قهرمان المپیک 2016) و بعد کانادا (برنز المپیک 2012) را شکست داد. بعد از آن در نیمه نهایی مقابل حریفی از بلژیک قرار گرفت که او را هم می توانست به راحتی شکست دهد ولی طبق قوانین و سیاست کشور ایران چون حریف احتمالی او در فینال یک اسراییلی به نام ساگی  بود باید شکست می خورد تا در مقابل او بازی نکند. سعید ملایی در آن بازی مجبور شد به حریف بلژیکی ببازد، ولی جالب اینجا بود که حریف اسراییلی نیز به رقیب مصری خود باخت و به فینال مسابقات نرسید. کار به همین جا ختم نشد و ملایی به حریف گرجستانی خود در دیدار رده بندی نیز به عمد باخت تا روی سکو در کنار ساگی اسراییلی قرار نگیرد.

سعید ملایی

اتفاقات تکراری برای ملایی

البته این اتفاق بین سعید ملایی و این حریف اسراییلی برای چندمین بار بود که تکرار می شد. در مسترز چین نیز سعید ملایی مجبور به باخت عمدی مقابل حریق ژاپنی خود شد تا به اسراییل نخورد. تمام این اتفاقات باعث شد که ملایی بعد از بازی های 2019 قهرمانی جهان به کشور آلمان درخواست پناهندگی بدهد تا بتواند به راحتی به ورزش مورد علاقه خود بپردازد. سازمان جهانی جودو نیز در اقدامی جالب، حمایت خود را از او برای شرکت در مسابقات المپیک 2020 در تیم پناهندگان اعلام کند.

به من زنگ زدند و گفتند نباید با اسرائیل مسابقه بدهم

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)