سیامند رحمان قویترین مرد جهان در رشته وزنه برداری درگذشت

0
سیامند رحمان

سیامند رحمان اول فروردین ۱۳۶۷ در شهرستان اشنویه ( استان آذربایجان غربی) متولد و در سالهای کودکی به فلج اطفال مبتلا شد. از دوران کودکی روحیه ای شاد و مثال زدنی داشت و در مدرسه، با همان اندک توانایی راه رفتن، فوتبال، تنیس روی میز و والیبال بازی می کرد و از نشستن و سکون بیزار بود. پس از مدتی تمرینات ورزشی اش را در رشته بدنسازی به صورت جدی تری دنبال کرد و به پیشنهاد دوستان به اردوی تیم ملی وزنه برداری رفت تا از او تست گرفته شود و سیامند که تا آن روز در رشته وزنه برداری فعالیت نکرده بود، موفق شد وزنه ۱۲۰ کیلوگرمی را بالای سرببرد و توجه مربیان را به خود جلب کند و اینگونه شد که سیامند جوان در بیست سالگی ( سال ۱۳۸۷) به اردوی تیم ملی راه یافت.آخرین حضور این قهرمان بی بدیل نیز در مسابقات قهرمانی جهان قزاقستان در سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاد که منجر به کسب نشان طلا شد و در حالی که همه برای تماشای رقابت دیدنی او در بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ لحظه شماری می کردند، سیامند، فرزند قهرمان ایران، در شامگاه یکشنبه، یازدهم اسفند ماه ۱۳۹۸ بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت. بدون شک آوازه ی نام آوری و افتخار آفرینی های او تا ابد در اذهان دوستداران و طرفدارانش در اقصی نقاط جهان باقی خواهد ماند و راز این ماندگاری، نه تنها به سبب افتخاراتش، بلکه به خاطر اخلاق خوب و رویکرد مردمی او نیز خواهد بود. یادش گرامی و روانش پیوسته شاد

واکنش مقامات و رسانه ها به مرگ سیامند رحمان

مرگ سیامند رحمان

کمیته‌های ملی پارالمپیک دنیا و دیگر چهره‌های بین المللی فعال در حوزه جنبش پارالمپیک جهان با ارسال پیام‌های جداگانه، ضایعه درگذشت سیامند رحمان، قوی‌ترین مرد دارای معلولیت جهان را تسلیت گفتند.

کمیته ملی پارالمپیک مغولستان:
دوستان عزیز، از شنیدن خبر تاسف بار فوت سیامند رحمان، قوی‌ترین پارالمپین جهان، عمیقا ناراحت و غمگین شدیم. از طرف NPC مغولستان، لطفا تسلیت قلبی ما را به خانواده ایشان و دوستدارانش برسانید. ما به راستی یک اسطوره را در پارالمپیک از دست دادیم، او همیشه قهرمان و مرد شماره یک پاراوزنه برداری خواهد ماند. ما را در غم خود شریک بدانید. خدایش بیامرزاد.

رئیس کمیته ملی پارالمپیک ژاپن:
جناب آقای محمود خسروی وفا عزیز، اخبار فوت سیامند رحمان را از IPC شنیدم و به راستی متاثر شدم. او شخصیتی فوق العاده داشت و در جنبش پارالمپیک قطعا جای خالی او حس می‌شود. افرادی که افتخار همکاری نزدیک با او را داشته اند، مانند ما، فقدان او را از هم اکنون احساس می‌کنیم. در این برهه از زمان، ما را در غم خود شریک بدانید و تسلیت قلبی ما را به خانواده ایشان، دوستدارانش و همکاران برسانید.

رئیس کمیته ملی پارالمپیک قرقیزستان:
اعضاء گرامی خانواده پارالمپیک، اینجانب از طرف خود، NPC قرقیزستان و ورزشکارانمان، فقدان سیامد رحمان را تسلیت عرض می‌کنم. ما را در غم خود شریک بدانید. برای خانواده و دوستانش صبر جمیل خواهانیم. سیامند رحمان ورزشکاری بزرگ در عصر ما بود، مردی با چهره بشاش، اراده‌ای قوی و قدرتی بی نظیر. او به راستی سطح عظمت جنبش پارالمپیک را جا به جا کرده و ارتقاء داده بود. ما را در غم خود شریک بدانید.

تلویزیون NHK ژاپن:
دوستان عزیز، هم اکنون از طریق NHK خبر تاسف بار فوت سیامند رحمان را شنیدم. تسلیت قلبی ما را پذیرا باشید. تمام افرادی که تابستان گذشته در برنامه مستند سازی در استودیو NHK با او کار کرده بودند، از این خبر شوکه شده‌اند. ما همه فکر می‌کردیم او را دوباره در بازی‌های توکیو خواهیم دید. ما هرگز عملکرد قدرتمند او و چهره بشاش او را فراموش نخواهیم کرد. در این لحظات فقدان، همدردی ما را پذیرا باشید.

نماینده کمیته برگزاری بازی‌های توکیو ۲۰۲۰:
همکاران در NPC ایران، از طرف کمیته برگزاری تسلیت ما را در فقدان قهرمان، سیامند رحمان، پذیرا باشید. ما همگی از شنیدن خبر ناراحت کننده فوت او در اوایل صبح به راستی شوکه شدیم. او میراثی جاودانه برای جنبش پارالمپیک گذاشت و من امیدوارم بعد از این واقعه در ایران و جهان به آرامش برسیم. تاثرات قلبی ما را پذیرا باشید.

رئیس و مسئول ارشد اجرایی NPC استرالیا:
جناب آقای خسروی وفا، از طرف تمامی افراد جنبش پارالمپیک استرالیا، تسلیت قلبی و عمیق ما را در خبر فقدان تاسف بار سیامند رحمان پذیرا باشید. او به حق سفیر جنبش پارالمپیک و نماینده‌ای درخشان از ملت ایران بود. جای خالی او تا سال‌ها احساس خواهد شد. تسلیت عمیق ما را به دوستانش، افراد نزدیک او، NPC ایران و کاروان توکیو در کشورتان برسانید. ما را در غم خود شریک بدانید. خدایش بیامرزاد.

دکتر ایوچنی بوخاروف از کمیته بازی‌های پارالمپیک IPC:
دوستان عزیز من، بدینوسیله تاسف عمیق مرا در فقدان قوی‌ترین پارالمپین جهان، سیامند رحمان، پذیرا بوده و تسلیت مرا به خانواده و دوستانش برسانید. این به راستی خبری ناراحت کننده برای خانواده پارالمپیک بود که ورزشکاری با استعداد درخشان را در عنفوان جوانی از دست داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)