ممنوع شدن شکار به خاطر رونالدو تا منطقه پرواز ممنوع برای خانه مسی

0
منطقه پرواز ممنوع برای خانه مسی

در دنیای امروز به علت محبوبیت و شهرت بعضی از بازیکنان فوتبال دنیا بعضی از قوانین فقط برای این بازیکنان تغییر میکند. در ادامه به بعضی از این اتفاقات می پردازیم.

وقتی محل زندگی مسی، منطقه «پرواز ممنوع» می‌شود

لیونل مسی از این به بعد در تعطیلاتش بی سروصداتر از همیشه به خواب ظهرگاهی می‌پردازد چون با منع پرواز در محل سکونتش، کم‌ترین میزان آلایندگی صوتی در اطراف منزل مجلل او وجود خواهد داشت! البته شخص مسی در این اتفاق تاثیری نداشته. کاپیتان آبی اناری‌ها در شهرستان «گایا» در فاصله 25 کیلومتری از بارسلونا و در محوطه‌ای زندگی می‌کند که در محدوده حفاظت شده توسط اداره محیط زیست اسپانیا بوده و زیستگاه گیاهان و جانوران در معرض خطر محسوب می‌شود. بنابراین هواپیماهایی که قصد نشستن یا بلند شدن از فرودگاه «ال‌پرت» را داشته باشند باید به منظور عبور نکردن از روی این منطقه چرخشی 180 درجه‌ای داشته باشند. این برای اولین بار نیست که یک بازیکن با مصونیت خاصی مواجه می‌شود.

محل زندگی مسی

ممنوع شدن شکار به خاطر رونالدو

کاخ رونالدو در مادرید علاوه بر جذابیت فوق‌العاده، محافظت شده هم بود. این خانه در گران‌ترین منطقه در مادرید قرار داشت و  شیوه زندگی لوکس این فوتبالیست را به رخ می‌کشید. ویلا توسط معمار مشهور خواکین تورس طراحی شده  ورونالدو با توجه به اینکه به اموالش می‌نازد، حتی حروف اول خود را به داخل درب این خانه حک کرده بود اما مساله اصلی چیز دیگری است؛ به درخواست رونالدو و به منظور جلوگیری از سر و صدا در این منطقه دارای تنوع حیات وحش، شکار ممنوع شد؛ فقط به خاطر ستاره پرتغالی!

ممنوع شدن شکار به خاطر رونالدو

 خیابانی به نام بکام

دیوید بکام بین تمام ثروتمندان دنیای فوتبال مورد خیلی خاصی بود چون علاوه بر برخورداری از انواع مصونیت‌ها، اجازه داشت خیابانی را به نام خودش ثبت کند. او در زمان حضور در آمریکا، با توجه به در اختیار داشتن کاخی که تمام یک خیابان را دربرمی‌گرفت، درخواست نامگذاری خیابانی در لس‌آنجلس را به نام خودش را داد و این درخواست به صورت موقت مورد قبول قرار گرفت؛ به این معنا که «بکس» تا زمان بازی می‌توانست از چنین حقی برخوردار شود. در نهایت با پایان دوران بازی ستاره سابق منچستریونایتد در لس‌آنجلس گلکسی، خیابان به نام اصلی خودش بازگشت!

 مجوزی برای تالار افتخارات

خانه وین رونی

خانه وین رونی، ستاره سابق منچستریونایتد در «چیشایر» یکی از بهترین خانه‌هایی است که یک شخص می‌تواند در اختیار داشته باشد. کاپیتان سابق منچستر یونایتد به تازگی طی یک برنامه مستند خانه‌اش را در ویژه برنامه بی بی سی به نمایش گذاشت. در این خانه هر چیز متعلق به یک میلیونر، پیدا می‌شود. علاوه بر استخر شنا، سینما و اتاق بازی، یک منطقه تالار افتخارات هم در حوالی منزل وجود دارد؛ تالاری که در یک اتاق جا نمی‌شد و به همین دلیل رونی تصمیم گرفت با اجازه مقامات مربوطه، بخشی از خیابان محل اقامت خودش را به برپایی تالار افتخارات اختصاص دهد. برای شهروندان عادی با هر میزان ثروت و افتخار، این درخواست به دلیل ایجاد مزاحمت برای همسایه‌ها رد می‌شد اما ظاهرا ماجرای رونی تفاوت داشت!

زلاتان و خرید کلیسا

زلاتان و خرید کلیسا

در این بین، عجیب‌ترین داستان به زلاتان ابراهیموویچ تعلق دارد. زلاتان بیش از 8،5 میلیون پوند خرج کرد تا یک کلیسا را بخرد و آن را به  خانه خود تبدیل کند. این حرکت از شخصیتی مثل او اصلا بعید نبود و برای این کار با مساعدت‌هایی باورنکردنی از سوی شورای شهر استکهلم مواجه شد! این کلیسا در منطقه اوسترمالم در استکهلم سوئد واقع شده و به زودی به محل زندگی زلاتان تبدیل می‌شود. به نظر می‌رسد زلاتان این خانه را به عنوان طرحی برای ایام بازنشستگی خود در نظر دارد. او می‌تواند کلیسا را به آپارتمان تبدیل کند و با قیمتی گزاف بفروشد. یا شاید هم تصمیم بگیرد برای همیشه در جوار خداوند زندگی کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)