لیونل مسی و شکستن تمام رکوردهای افسانه های دنیای فوتبال

0
لیونل مسی

شکستن رکورد اسطوره ایتالیا آندره پیرلو

بارسلونا شب گذشته در هفته هشتم لالیگا با چهار گل سویا را شکست داد. آخرین گل آبی اناری‌ها توسط لیونل مسی در دقیقه ۷۸ به ثمر رسید. فوق ستاره آرژانتینی با یک ضربه کاشته دقیق نخستین گلش را در فصل ۲۰-۲۰۱۹ به ثمر رساند. این چهل و هشتمین گل کاپیتان بارسا از این طریق بود. بر اساس گزارش میسترچیپ (کارشناس اسپانیایی) مسی با این گل از رکورد ۴۷ گل آندره پیرلو در ضربه آزاد پیشی گرفت. مهاجم بارسا باز هم برابر سویا گلزنی کرده. او در ۳۸ بازی ۳۷ گل را برابر این تیم به ثمر رسانده و ۱۶ پاس گل داده است. فوق ستاره آرژانتینی ۲۶ بازی پیاپی است که شکست را مقابل سویا تجربه نکرده. سهم بارسا از این بازی‌ها ۲۲ برد و چهار تساوی بوده است. تیم‌هایی که مسی بیشترین گل را از طریق ضربه آزاد به آن‌ها زده است، اسپانیول، اتلتیک بیلبائو و سویا هستند. او شش بار دروازه اسپانیول را باز کرد و دو تیم دیگر پنج بار به این شکل توسط مهاجم آرژانتینی دروازه‌شان باز شده است.

مسی و نزدیکی به رکورد افسانه ای پله

پس از اینکه لیونل مسی شب گذشته توانست اولین گل این فصل خود مقابل سویا را به ثمر برساند، این ستاره آرژانتینی تعداد گل‌های خود به همراه بارسلونا را به عدد 604 در بازی‌های رسمی رساند. روزنامه آ اس چاپ مادرید، در تازه‌ترین شماره خود آشکار کرد که مسی با به ثمر رساندن 40 گل دیگر می‌تواند رکورد تاریخی پله را جابجا کند. افسانه تیم ملی فوتبال برزیل به همراه سانتوس موفق شده است 643 گل را به ثمر برساند.
طبق پیش‌بینی‌ها اگر لیونل مسی بتواند درخشش سال‌های قبل خود را در آینده تکرار کند، حتی می‌تواند در انتهای فصل به این عنوان ارزشمند دست پیدا کند و رکورد جدیدی را در این زمینه به ثبت برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)