لیگ قهرمانان اروپا؛ از رکورد سردار آزمون تا غروب مادرید و نیمه شب لندن

0
لیگ قهرمانان اروپا

لیگ قهرمانان اروپا و بررسی بازیها

رئال مادرید 2 – 2 کلوپ بروژ

رئال مادرید 2 - 2 کلوپ بروژ

مردان زیدان در دیدار اول آن هم در پاریس که می گفتند نبرد این دو با یک دیگر برای تیم اول گروه، تب و تاب خاصی را دارد، با یک شکست تحقیرآمیز پایان داد. صدرنشینی رئال در لیگ امیدوار کننده بود تا به این بازی، اما تساوی مقابل تیم بلژیکی اتفاقی شبیه به شکست است، نیست؟ آن ها در مادرید میزبان بودند، سوت پایان نیمه اول که زده شد این طرفداران سپیدپوش بودند که باورشان نمی شد که تحت هدایت زیدان در اروپا هم باید تلخی فصل گذشته را تجربه کنند. اما زمانی که هفته دوم لیگ قهرمانان برای شان به پایان رسید، این بلژیکی ها اند که حلقه شادی زده و سوی دیگر مادریدی ها بودند که سرشان را پایین انداخته و بُهت زده راهی رختکن می شدند. حال رئالی ها یک امتیاز دارند و خودشان را آخرین تیم گروه رخصت می کنند! پس همچنان جست و جوی رئال واقعی ادامه دارد.

تاتنهام 2 – 7 بایرن مونیخ

تاتنهام 2 - 7 بایرن مونیخ

لحظات پایانی،تیک تیک تیک و هر دقیقه آن توپ گِرد بر تور های دروازه لوریس چسبانده می شد. بایرن هفت گل را زده و تاتنهام در خانه اش خُرد شده است. حتی رئالی که قهرمان اروپا بود در وایت هارت لن شکست خورده و بایرن تیمی را مجازات کرد که فصل گذشته تا پای ششمین تیم انگلیسی برای فتح لیگ قهرمانان اروپا پیش رفته بود. کواچ در طول مربیگری اش طعم چنین بردی را در لیگ قهرمانان نچشیده بود. تا به این اندازه طرفداران باواریایی را به خود امیدوار نکرده بود. این شرح برای پوچ، کاملا دگرگون است. زیرا مرد خوش تیپ آرژانتینی چنین فاجعه ای را تجربه نکرده است و هرگز تا به این اندازه طرفداران تاتنهام را از خود نا امید نکرده بود.

بارسلونا 2 – 1 اینترمیلان

بارسلونا 2 - 1 اینترمیلان

والورده دیداری را پیروز شد که صبر تحمل طرفداران بارسلونا به قدری لبریز شده بود که کم کم سوت های اعتراض علیه خود را با گوش هایش می شِنید.

کونته و تیمش هر چقدر که نیمه اول دردسرساز و زهردار بودند، اما در نیمه دوم خیلی محتاط ظاهر شدند، بی خطر و عقب کشیده. نیمه نخست آن ها با یک گل پیش افتادند اما موقعیت های بعدی را بی ثمر از دست دادند.

نیمه دوم که آغاز شد، بارسلونا چهره ای دیگری داشت. مسی جانانه تر نشان داده و از تله کونته با تیمش خلاص شد. آزادی مسی یعنی موفقیت تیم بارسلونا و نجات والورده از یک شکست خانگی آن هم در لیگ قهرمانان اروپا. مثلث مسی_سوارز و دمبله در نیمه دوم اینتری ها را کیش و مات کرد.

عبور سردار آزمون از علی دایی در لیگ قهرمانان اروپا

سردار آزمون

سردار آزمون امشب در پیروزی ۳-۱ زنیت سن‌پترزبورگ زننده گل سوم تیمش بود و مجموع گل‌های خود در لیگ قهرمانان را به عدد ۴ رساند. ستاره ایرانی زنیت دو هفته پیش هم در دیدار تیمش مقابل لیون زننده اولین گل فصل جدید لیگ قهرمانان لقب گرفته بود. او پیش از این نیز در فصل ۲۰۱۶/۱۷ در لباس روستوف موفق شده بود در ویسنته کالدرون دروازه اتلتیکومادرید و یان اوبلاک را باز کند. او همچنین در آن سال در دیدار برگشت تیمش مقابل بایرن مونیخ که به پیروزی ۳-۲ روستوف انجامید با یک حرکت فریبنده و زیبا گل دوم تیمش را به ثمر رسانده بود. سردار با گلزنی در دیدار امشب حالا بالاتر از علی دایی ۳ گله، به تنهای بهترین گلزن ایرانی تاریخ لیگ قهرمانان اروپاست.گفتنی است علی دایی هم در زمان پوشیدن پیراهن هرتابرلین، موفق شده بود دو بار مقابل چلسی و یک بار مقابل میلان در سن‌سیرو گلزنی کند و حالا سردار دوباره در حال تداعی کردن روزهای خوب ستارگان ایرانی در سطح اول فوتبال اروپاست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)