چرا AFC تیم های ایرانی را از میزبانی محروم کرد؟ جلسه ویژه دولت برای حل مشکل

0
AFC تیم های ایرانی را از میزبانی محروم کرد

محمدجواد ظریف در پاسخ به این سوال که وزارت امور خارجه چه اقدامی در ارتباط با لغو میزبانی تیم‌های فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا انجام داده است، گفت: امروز صبح جلسه یک ساعت و ۴۰ دقیقه‌ای با حضور همه مدیران و معاونان وزارت امور خارجه و دستیاران منطقه‌ای، وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک برگزار کردیم و روش‌های مختلف برای بررسی و مقابله با این موضوع مطرح شد. وزیر امور خارجه یادآور شد: روش‌های مختلفی در رابطه با اقدام بدون مبنا مطرح شد. ایران امن‌ترین کشور منطقه است از این رو اقداماتی تدارک دیدم زیرا مشخص است که بازی غیر ورزشی شروع شده است. امیدوریم به طریق معمول ورزشی با این موضوع برخورد شود.

کنفدارسیون فوتبال آسیا عقب نشینی کرد

کنفدراسیون فوتبال آسیا با عقب‌نشینی از مواضع خودش شرایط جدیدی را برای باشگاه های فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا در نظر گرفت.در این‌باره شنیده می‌شود؛ برخلاف روال همیشگی، مصوبه کمیته مسابقات با تغییراتی جدی مواجه شده و لغو تمامی میزبانی‌های داخلی منتفی شده است.بر اساس این خبر  باشگاه‌های ایرانی استقلال و شهر خودرو شنبه آینده در تاریخ ۲۵ ژانویه باید در  شهر دوحه قطر بازی پلی‌آف را انجام دهند.همچنین میزبانی باشگاه‌های ایرانی از جمله پرسپولیس و سپاهان نیز برای مسابقات دور گروهی، به دیدارهای برگشت این مرحله منتقل می‌شود. این باشگاه‌ها در تمام بازی‌های رفت میهمان حریفان به شمار می‌روند. البته در صورت صعود باشگاه‌های استقلال و شهر خودرو نیز این قانون اعمال خواهد شد.گفتنی است هنوز این خبر به صورت رسمی از سوی باشگاه ها یا فدراسیون فوتبال اعلام نشده است. به هر حال در صورت تایید این موضوع باید باشگاه‌های ایرانی از  کنفدراسیون فوتبال آسیا ضمانت کتبی حضور باشگاه‌ها در درو برگشت در ایران را بگیرند و همچنین هزینه میزبانی قطر نیز باید از سوی این نهاد تامین شود.

نظر عبدالله ویسی در باره محرومیت تیم های ایرانی

عبدالله ویسی در خصوص تصمیم AFC مبنی بر محرومیت تیم‌های ایرانی و برگزاری مسابقات خانگی در کشور ثالث، اظهارکرد: ما در AFC فردی را که سواد و اعتبار داشته‌ باشد، نداریم تا در آن‌جا بتواند از حق فوتبال ایران دفاع کند. در لابی‌کاری و ساپورت افراد خیلی قوی هستیم و تنها می‌توانیم کارهای بزرگی برای اطرافیان‌مان انجام دهیم؛ یعنی خوب می‌توانیم یک نفر را به عرش ببریم یا به فرش بیاوریم که اسم این‌کار ارتباطات شخصی است.وی افزود: همین آدم‌ها برای فوتبال ایران کاری انجام نمی‌دهند و به دنبال منافع شخصی هستند نه ملی. این‌که میزبانی‌ها را از ما می‌گیرند و می‌گویند باید در کشور ثالث بازی کنید، یعنی آدم با سوادی در کنفدراسیون فوتبال آسیا نداریم تا برابر تصمیمات ظالمانه AFC بایستد و کاری کند و این نیز به نوع چیدمان در فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال ایران بر می‌گردد. چرا وقتی ایران در رنکینگ AFC، کشور اول است، کرسی ندارد که بتواند دفاع کند؟ نداشتن چنین فردی، بزرگترین مشکل فوتبال ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)