اختلاف شدید بین محمد صلاح و فدارسیون فوتبال مصر

0
اختلاف شدید بین محمد صلاح و فدارسیون فوتبال مصر

به نقل از یورواسپورت، در مراسم برترین های فیفا در سال 2019 بار دیگر، تنش های میان محمد صلاح و فدراسیون فوتبال مصر بوجود آمده است. محمد صلاح با 20 امتیاز پایین تر از مسی، در رده چهارم جدول قرار گرفت. با این حال اتفاقاتی که در جریان رای گیری رخ داده، موجب خشم صلاح از مسئولان فدراسیون کشورش شده است. در فایل مربوط به رای گیری بهترین بازیکن مرد فوتبال دنیا، آرای کاپیتان و سرمربی تیم ملی مصر ثبت نشده است، چرا که از دید فیفا، این آرا به علت برخی مشکلات معتبر نبوده اند.

احمد ال‌محمدی کاپیتان و شوقی غریب سرمربی (در زمان رای گیری) تیم ملی مصر هر دو مدعی شده اند که انتخاب نخست آن ها برای بهترین بازیکن مرد محمد صلاح بوده است، اما فیفا آرای آن ها را به حساب نیاورده و اکنون فدراسیون فوتبال مصر (EFA) شکایت خود را به فیفا اعلام نموده است.

EFA  ادعا می‌کند که ال‌محمدی و غریب، آرای خود را پیش از مهلت قانونی به فیفا ارسال کرده اند اما فیفا به دو دلیل این آرا را معتبر نشناخته است. یکی آن که رای ها با حروف بزرگ ثبت شده اند و دوم آن که آرا، امضای دبیرکل فدراسیون را همراه با خود نداشته است، امضایی که برای ثبت رای از سوی فیفا الزامی است.

سخنگوی فیفا در این خصوص در ایمیلی به رویترز گفته است: “فدراسیون فوتبال مصر در روز 19 آگوست 2019 دو پیام یادآوری کننده برای ثبت آرا به شیوه درست دریافت کرد اما آن ها نتوانستند تا روز چهارشنبه 21 آگوست 2019 (پایان مهلت ارسال آرا) پاسخی به این درخواست ها بدهند. به همین خاطر هم فیفا نمی‌تواند آرای مربوط به EFA را به رسمیت بشناسد.” البته فیفا روشن نکرده که اگر این آرا نیز محاسبه شده بود، رده بندی نهایی چه تغییری می‌کرد. به دنبال این اتفاقات، محمد صلاح نام کشور مصر را از صفحه توئیتر خود حذف کرده و در پروفایل او در این شبکه اجتماعی، اکنون تنها جمله “فوتبالیست باشگاه لیورپول” به چشم می‌خورد.

اختلاف شدید بین محمد صلاح و فدارسیون فوتبال مصر

البته این نخستین باری نیست که صلاح با اداره کنندگان فوتبال در کشورش به مشکل می‌خورد. دو طرف پیش از این یک بار دیگر بر سر حق پخش تصاویر صلاح درگیر شده بودند و صلاح در پیامی کنایه آمیز در توئیتر خود نوشته بود: “آن ها هرکاری هم که انجام دهند تا عشق من به مصر را تحت تاثیر قرار دهد، موفق نمی‌شوند.”

علیرغم غیرمعتبر بودن آرای کاپیتان و سرمربی تیم ملی مصر، رای هانی دانیل، نماینده رسانه ای این کشور در فهرست منتشر شده توسط فیفا به چشم می‌خورد. دانیل مطابق این فهرست، به ترتیب به سادیو مانه، کریستیانو رونالدو و محمد صلاح رای داده و نام دو فوتبالیست دیگر را بالاتر از هموطن خود نوشته است. پیش از این سرمربی سودان و کاپیتان نیکاراگوئه نیز نسبت به محاسبه اشتباه آرای خود در این مراسم معترض شده بودند. زدراووکو لوگاریسیچ سرمربی تیم ملی سودان اعلام کرد رای اول او محمد صلاح بوده اما در فهرست منتشر شده، نام لیونل مسی به عنوان انتخاب 5 امتیازی او نمایش داده شده است.

نکته دیگر قابل توجه این است که خوان باررا کاپیتان تیم ملی نیکاراگوئه نیز عنوان کرده که در مراسم امسال به بازیکنی رای نداده اما فیفا با انتشار آرا، انتخاب های باررا را به ترتیب لیونل مسی، سادیو مانه و کریس رونالدو برشمرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)