مدیریت سرمایه در پوکر و بانک رول در آن، راهی برای موفقیت

0
مدیریت سرمایه در پوکر

مدیریت سرمایه در پوکر

مدیریت سرمایه در پوکر چگونه است؟

هر بازیکن پوکر در هر سطحی باید مدیریت سرمایه در پوکر  را بلد باشد. ما در این مقاله چند نکته درباره مدیریت سرمایه را برای شما توضیح می دهیم.

مدیریت سرمایه یا بانک رول در پوکر چیست؟

بانک رول به مقدار پولی که شما برای بازی پوکر کنار می گذارید می گویند، این پول باید کاملا از سرمایه و مخارج زندگی شخصیتان جدا باشد. توجه داشته باشید همیشه در پوکر ریسک باخت وجود دارد و پوکر نباید به سرمایه زندگی شما لطمه ای وارد کند.

شما برای اینکه ریسک باختن در پوکر را پایین بیاورید، باید قوانین مدیریت سرمایه در پوکر را بلد باشید.

قوانین مدیریت سرمایه در پوکر چیست؟

۱-بازی نکردن با پول  بیشتر از قدرت مالی

این قانون بسیار مهم است. شما ممکن است در بازی پوکر ببازید، حتی اگر تمام دست هایتان را بسیار خوب بازی کنید. به همین دلیل نباید با مقدار پولی بازی کنید که اگر آن را باختید شما را در زندگی به دردسر بیندازد.همچنین هیچ وقت تمام سرمایه تان را در یک تورنومنت  و روی یک میز نگذارید.به این دلیل مدیریت سرمایه در پوکر بسیار مهم است.

مدیریت سرمایه در پوکر
مدیریت سرمایه

 

۲-شما از بازی پوکر چه هدفی دارید؟

بازیکنان پوکر به سه دسته تقسیم می شوند:

الف – بازیکنان تفریحی: این نوع بازیکنان معمولا برای سرگرمی و تفریح بازی می کنند،منبع درآمد این بازیکنان چیزی به غیر از پوکر است و اگر در پوکر ببازند سرمایه بازی آنها از منبع دیگری تامین می شود.این بازیکنان معموملا به مدیریت سرمایه در پوکر اهمیتی نمی دهند.

ب – بازیکنان جدی : آنها بازیکنان خوبی هستند و سود آورند ولی فقط به پوکر برای کسب درآمد فکر نمی کنند و اگر سرمایه خود را ببازند زندگی برایشان به پایان نمی رسد ولی باخت برایشان بسیار سخت است.

ج – بازیکنان حرفه ای: این بازیکنان تمام درآمد زندگیشان از پوکر است. آنها اگر کل سرمایه خود را ببازند شغل خود را از دست می دهند،برای همین باید حتما تمام قوانین مدیریت سرمایه را به صورت جدی دنبال کنند.

۳ کمتر از مقدار سرمایه خود بازی کنید

اگر شما یه صورت تفریحی بازی می کنید نباید بیشتر از ۱۰٪ سرمایه خود را یکجا بازی کنید. مثلا اگر ۱۰۰۰۰ تومن سرمایه دارید نباید وارد تورنومنت و یا میز کش گیمی شوید که بیشتر از ۱۰۰۰ تومن ورودی داشته باشد. این قانون برای بازیکنان حرفه ای سخت تر هم است.

نحوه گذاشتن سرمایه در تورنومنت های سیت اند گو (stts)

بازیکنان جدی باید  حداقل ۳۰ برابر ورودی ترنمنت سرمایه بگذارند و بازیکنان حرفه ای باید ۱۰۰ برابر ورودی سرمایه داشته باشند.

مثلا یک بازیکن جدی باید برای بازی در تورنومنت سیت اند گو ۴۰۰۰ تومنی باید ۱۲۰ هزار تومن سرمایه داشته باشد و یک بازیکن حرفه ای باید ۴۰۰ هزار تومان سرمایه داشته باشد.

نحوه گذاشتن سرمایه در تورنومنت های چند میزه (MTTs)

 

تورنومنت های چند میزه جوایز بسیار بزرگی دارند، شما باید به عنوان یک بازیکن جدی ۵۰ برابر ورودی بازی سرمایه داشته باشید و یک بازیکن حرفه ای باید ۲۰۰ برابر ورودی سرمایه بگذارد.

 

نحوه گذاشتن سرمایه در میزهای نقدی تگزاس هولدم فیکس (کش گیم)

در این گونه میزها شما باید شما تقریبا ۳۰۰ برابر شرط بزرگ (بیگ بلایند)در حساب خود بگذارید. یعنی اگر شما روی میز ۱۰۰۰ – ۲۰۰۰ بازی می کنید باید سرمایه شما باید ۶۰۰ هزار تومن باشد.

بانک رول چیست؟

بانک رول به پولی که شما در یک دوره از بازی کش گیم و یا تور از قسمتی از سرمایه خود بر می دارید گفته می شود.

 حالا شما با دانستن این قوانین درباره مدیریت سرمایه بهتر می توانید سرمایه و بانک رول خود را مدیریت کنید و به یک بازیکن حرفهای پوکر تبدیل شوید.

 

همین حالا با کلیک بر روی دکمه زیر وارد بازی شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)