نکات بازی پوکر برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای

0
نکات بازی پوکر

نکات بازی پوکر بسیار زیاد هستند و ما سعی داریم در این مقاله تعدادی از نکات کلیدی و مهم پوکر را به شما آموزش بدیم.  شما می توانید با یادگیری این نکات، بازی پوکر خود را ارتقاء دهید. نکاتی درباره نحوه بازی و حتی روانشناسی افراد در بازی پوکر، و حتی بازی با کارت های خاص. به یاد داشته باشید که پوکر، بازی مهارت است، نه شانس. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

نکات کلیدی برای شناخت استراتژی حریفان روی میز در بازی پوکر

نکات پوکر بسیار است ولی یکی از مهم ترین آن ها شناخت و تحلیل حریفان در بازی است. شما باید این نکات روانشناسی را یاد بگیرید که هم حریفانتان را بررسی کنید و هم نگذارید کسی شما را تحلیل کند.

1- اولین چیز بعد از رو شدن کارت ها باید توجه کرد چشم های حریف است. اگر کارت های فلاپ رو شد و بلافاصله حریف به ژتون هایش نگاه کرد یعنی او از فلاپ راضی است. برای همین خیلی از بازیکنان در بازی عینک آفتابی می زنند همین است.

2- اگر روی فلاپ یا بعد از فلاپ قصد بت کردن داشتید و از گوشه چشمانتان دید دست بازیکنی به سمت ژتون هایش می رود و یا تعدادی ژتون در دست می گیرد، به احتمال زیاد آن بازیکن بت شما را کال یا Raise می کند.

3- اگر در پوکر حریفتان در زمان بت کردن ژتون هایش را سریع و با قدرت روی میز پخش کرد و یا هنگام قرار دادن ژتون ها، دست خود را کاملا دراز کرد، یعنی او دست بازی قوی ندارد و دارد بلوف می زند.

4- نکته مهم در پوکر این است که وقتی بازیکنی بت می زند، سعی کنید از او سوال بپرسید. نوع سوال به خلاقیت و شخصیت شما بستگی دارد. حال اگر بازیکن به شما جواب پرت داد و یا از شما خواست سوال را مجددا تکرار کنید، و یا حس کردید به پاسخی که می دهد تمرکز ندارد به احتمال زیاد دارد بلوف میزند و نمی تواند آرامش خود را حفظ کند و تمرکز کافی را ندارد.

توجه داشته باشید تمام این نکات در بازی پوکر، پایه و اساس تجربی و روانشناختی دارند و البته در همه مواقع کاربرد ندارد. اما دانستن این نکات می تواند در بیشتر مواقع به شما در بازی پوکر کمک کند. همچنین شما با تسلط بر این گونه رفتارها می توانید حریفان خود را گول بزنید و آن ها را به سمت تله ای که برایشان آماده کرده اید، هدایت کنید.

البته شما ابتدا باید قوانین را به خوبی یاد گرفته و تمرین کنید و سپس اقدام به دور زدن قواعد و استراتژی ضد تاکتیک کنید.

نکات جالب پوکر

استراتژی بت کردن و نکات آن در بازی پوکر

یکی دیگر از نکات مهم در بازی پوکر بت کردن است. 70 درصد مواقع در پوکر کارت های شما در فلاپ نمی خورد و یا به قول معروف هیت (Hit) نمی شود. این به این معنی است که برای تمام بازیکنان روی میز هم، همین اتفاق میوفتد. پس با دانستن این نکات می توانیم فرصت های زیادی برای خود در بازی پوکر خلق کنیم و با روشی مناسب، این فرصت ها را به برد تبدیل کنیم. یکی از استراتژی های راحت و بسیار موثر بازی پرفشار بر اساس بت کردن های متوالی می باشد. نکات طلایی در بت کردن این گونه است که شما قبل از فلاپ بت می کنید و با این احتمال که حریف شما در فلاپ کارت موافقش نخورده باشد، مجدد بت می کنید. یکی دیگر از نکات کلیدی در بت کردن این است که شما برای کم کردن احتمال شکست، باید بدانید چرا، چقدر و چگونه BET کنید. توجه کنید که به احتمال 70 درصد حریف شما در فلاپ HIT ندارد و 30 درصد امکان هیت شدن دارد، برای همین شما باید به اندازه ای بت کنید که هم ایجاد ترس کند و هم بیش از اندازه ریسک نکرده باشد.

نکات طلایی در بت کردن بعد از فلاپ

1-یکی از نکات کلیدی در بازی پوکر این است که بعد از اینکه فلاپ رو می شود این است که حتما نباید بت کرد. یعنی اول باید کارت های فلاپ را بررسی کرد و بعد از اینکه فهمیدید احتمال کمترین درگیری با حریف وجود دارد بت کنید. ولی اگر دیدید احتمال درگیری با کارت های فلاپ بالا است از بت کرن بپرهیزید. مثلا اگر شما AQ دارید و در فلاپ K-6-2 خورد احتمال داشتن کارت شاه برای حریف 1 به 3 است و اگر 6 و 2 هم داشته باشد می توانید با مبلغ مناسبی بت کنید. حال اگر روی فلاپ 6-J دل و K خشت بخورد، علاوه بر احتمال 1 به 3 ، امکان داشتن پایه استریت و رنگ نیز وجود دارد و شما نباید بت کنید.

2- یکی دیگر از نکات مهم بت کردن در بازی پوکر این است که شما باید به تعداد نفراتی که در بت کردن در یک دست با شما بازی میکنند توجه کنید. هرچه بازیکنان در یک دست کمتر باشد شما راحت تر بت می کنید.

3- پوزیشن شما بر روی میز نیز یکی دیگر از نکات مهم بازی پوکر می باشد تا شما بتوانید بت کنید. بهتین حالت این است که سرصحبت حریف باشد و بعد شما صحبت کنید. بهترین پوزیشن را می توان برای BET کردن دیلر نامید.

4- تعداد دفعات بت کردن نیز یکی از نکات مهم بازی پوکر است. شما هرچه بیشتر از این تکنیک در بازی پوکر استفاده کنید ترس حریفان از شما کمتر می شود. شما باید در بازی پوکر هر لحظه شهامت FOLD کردن و ALL IN کردن را نیز داشته باشید. اگر قبل از فلاپ بت کردید و بعد از رو شدن کارت ها، شرایط را برای بت و یا کال کردن حریف مناسب ندید تصمیمات پر خطر نگیرید و به راحتی فولد کنید.

بازی پوکر نکته

نکات مهم برای بازی با دست پاکت آس

به نظر می رسد همیشه در پوکر با داشتن دست دو آس یا همان پاکت آس، بردن بسیار راحت است زیرا قویترین دست در پوکر می باشد. اما جالب است که بسیاری از بازیکنان نمی توانند با AA برنده بازی پوکر شوند. مسئله روانی یکی از نکات باخت با پاکت آس در بازی پوکر است، اصولا بازیکنان آماتور بیشتر دست هایی که با پاکت آس می بازند را به یاد می آورند تا دست هایی که با آن برنده شده اند.یکی از نکات جالب نیز این است که بازیکنان، اگر پوکر آنلاین بازی کنند از دست هایشان اسکرین شات می گیرند و کمتر از دست های برنده شان عکس دارند و یا تمام خاطراتشان در بازی پوکر لایو باخت هایشان است. مرور خاطرات و حواشی دست های بازنده از لحاظ روانی باعث می شود، زمانی که پاکت آس دارند به جای فکر کردن به چگونه بردن، با ترس و اضطراب به چگونه نباختن فکر می کنند. همین ترس یکی از نکات کلیدی در بازی است و باعث می شود روند بازی به سمت نامطلوبی تغیر کند. نکات دیگر درباره پاکت آس در این است که قبل از فلاپ پاکت آس قویترین دست است و بعد از فلاپ شرایط بازی می تواند بر ضد شما شود. برای همین شما اگر قبل از فلاپ در بازی پوکر مبلغ مناسبی ریز نکنید و فلاپ را با تعداد دو بازیکن بیشتر ببینید، احتمال برد شما به میزان بسیار زیادی پایین می آید.مثلا اگر با پاکت آس در موقعیت هدز آپ (یک نفر) ریز کنید و فلاپ را ببینید، درصد برد شما 85 درصد خواهد بود. حال اگر فلاپ را با دو نفر ببینید شانس برد شما 74 درصد خواهد شد و اگر با سه نفر فلاپ را ببینید شانس برد شما تا 63 درصد پایین می آید. یکی دیگر از نکات مهم در بازی با پاکت آس این است که شما باید به مقداری ریز کنید که باعث همه حریفان فولد نکنند و شما با بهترین دست بازی پوکر کمترین مبلغ را ببرید.

نکات تخصصی پوکر

امیدوارم در این مقاله نکات بازی پوکر برای شما مفید بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)