ویروس کرونا در ایران – پیشگیری از کرونا در تهران و قم

0
ویروس کرونا در ایران

ویروس کرونا در ایران ، متاسفانه پس از چند هفته ، که به صورت پراکنده و ضد و نقیض در هاله ای از ابهام ، خبر از انتشار ویروس کرونا در ایران به گوش می رسید ، و کرارا خبر هایی از مشاهده ی بیمار مبتلا به کرونا در قم و یا بیمار کرونا در تهران و یا دیگر شهر های ایران انتشار می یافت ، دامن کشور عزیز ما را گرفت و بالاخره وزارت بهداشت و درمان و دولت ، وجود چندین بیمار تایید شده ی مبتلا به کرونا در قم ، و فوت حداقل دو نفر را تایید نمودند. این اخبار موجی از سوالات در رابطه با ویروس کرونا در ایران و میزان موفقیت در پیشگیری از کرونا را در ذهن همه ی ایرانیان ایجاد نموده است.

چرا پیشگیری از ویروس کرونا انجام نشد؟

ای کاش و ای کاش قبل از مشاهده بیماران مبتلا به ویروس کرونا و فوت حداقل دو نفر مبتلا به کرونا در ایران ، به صورت بسیار جدی تر در مورد پیشگیری از این کرونا توسط مسئولان حکومتی و دولتی ، اقدام می شد. و ای کاش این مسئولان با جدیت تلاش می کردند ، که مانند اغلب کشور های دنیا برای پیشگیری از کرونا ، تبادلات کالا و خدمات با چین را قطع کنند. ای کاش مدیران مسئول کشور و هیات حاکمه پرواز های هواپیمایی ، ما بین کشور چین و ایران را متوقف می نمودند ، تا الان شاهد کرونا در تهران و مرگ بیمار کرونا در قم نبودیم. ای کاش بسیار قبل از این ها ورود مسافران از چین و تایلند و هنگ کنگ و سایر کشورهایی که کرونا در آن ها مشاهده شده بود ، را منوط به قرنطینه ی حداقل دو هفته ای می نمودند. ولی چه سود که این ای کاش ها ره به جایی نمی برد و دیگر دیر شده است و این دشمن مخوف در کمین همه ی ایرانیان است. امیدواریم حداقل از این به بعد شاهد برخورد جدی برای پیشگیری از توسعه ی ویروس کرونا در ایران باشیم.

کنترل کرونا در ایران چگونه انجام می شود؟

خبر ها حاکی از آن است که در کشور قرارگاه مبارزه با کرونا در ایران ایجاد شده است؟ امیدواریم این قرارگاه که به ریاست وزیر بهداشت و درمان تشکیل شده است ، وظیفه ی لاپوشانی و مخفی کاری و سمبل کاری و ارائه ی آمار ساختگی را نداشته باشد و به صورت واقعی و در جهت مبارزه واقعی با کرونا در ایران اقدام کند. هر چند که باید این واقعیت را پذیرفت ، که متاسفانه کرونا در ایران وجود دارد و مطمئنا این دشمن واقعی و وحشتناک جان انسان ها ، به این سادگی دست از سر مردم کشورمان بر نخواهد داشت و باید پذیرفت که ویروس کرونا در ایران ، هم چون در تهران و در قم و در اراک مهم ترین دغدغه ی همه ی ایرانی ها خواهد شد. بخصوص وقتی می دانیم که کشور چین به عنوان یک ابر قدرت هنوز نتوانسته در رابطه با پیشگیری از ویروس کرونا و جلوگیری از توسعه ی آن کاری انجام دهد و روزانه ده ها نفر کشته می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)