پرگل ترین بازی های فوتبال یورو در طول تاریخ را بدانیم

0
پرگلترین بازی فوتبال

پرگل ترین بازی های فوتبال : هرچند سالهاست اختلاف در فوتبال اروپا کمتر شده و مثل سابق شاهد نتیجه های یک طرفه با اختلاف گل بالا نیستیم، اما هر از گاهی هنوز هم پیش می آید که نتایجی عجیب در بازی های رسمی در قاره سبز رقم خورد. نمونۀ اخیر آن برد عجیب 9 گله بلژیک مقابل سن مارینو بود. اما در تاریخ رقابت های مقدماتی یورو، قاطعانه ترین بردها نصیب چه کشورهایی شده و با چه نتایجی رقم خورده است؟
مقاله آموزش پیش بینی فوتبال رو از دست ندید

پرگل ترین بازی های فوتبال تاریخ یورو

بلژیک 9-0 سن مارینو

اکتبر 2019 بلژیک با بردی قاطع مقابل سن مارینو موفق شد صعودش به یورو 2020 را قطعی کند. آنها برای رسیدن به گل نخست در این بازی 28 دقیقه صبر کردند ولی بعد از رسیدن به این گل، دیگر توقف ناپذیر بودند و در پایان نیمه اول 6-0 به رختکن رفتند و در نیمه دوم نیز سه گل زدند تا با برد 9 گله صعود زودهنگام خود را جشن بگیرند. این بازی پرگل ترین بازی فوتبال اخیر می باشد.

پرگل ترین بازی فوتبال یورو 2019

روسیه 9-0 سن مارینو

ژوئن 2019، باز هم سن مارینو، باز هم مقدماتی یورو 2020 و تنها چند ماه قبل تر. چند ماه پیش از شکست تلخ مقابل بلژیک، سن مارینو باخت 9-0 دیگری را مقابل روسیه تجربه کرد. روسیه 25 دقیقه برای رسیدن به گل صبر کرد ولی در پایان نیمه نخست با 4 گل برتری به رختکن رفت. روس ها در نیمه دوم بار دیگر 27 دقیقه در گلزنی ناکام ماندند. اما در دقایق باقیمانده، 5 گل دیگر زدند تا با 9 گل برنده شوند.

روسیه 9-0 سن مارینو بازی پرگل

 

اسپانیا 9-0 سن مارینو

باخت 9-0 برای کشور سن مارینو یک اتفاق غیرمنتظره نیست. 20 سال قبل در ژوئن 1999 نیز آنها 9-0 باختند. این بار مقابل اسپانیا. لاروخا در آن بازی بازیکنانی نظیر رائول، هیه رو، گواردیولا و مورینتس را در ترکیب خود داشت. اسپانیا در نیمه نخست 4 گل زد و در نیمه دوم 5 گل دیگر وارد دروازۀ حریف کرد تا یکی از برترین بردهای تاریخ خود را بدست آورد.
اسپانیا 9-0 سن مارینو

اسپانیا 9-0 اتریش

اسپانیا تجربۀ بردهای 9-0 را باز هم دارد. چند ماه قبل از آن برد مقابل سن مارینو، تیم اسپانیا مقابل یک تیم نامدارتر، اتریش، به چنین بردی رسیده بود. رائول در آن بازی در دقیقه 6 گل نخست تیمش را زد و لاروخا در نیمه اول 5-0 برنده به رختکن رفت. در پایان نیز رائول با 4 گل زده، مرد اول میدان لقب گرفت.

اسپانیا 9-0 اتریش پرگل ترین بازی های فوتبال

اسپانیا 9-0 آلبانی

باز هم اسپانیا و باز هم یک برد پر گل دیگر. هرچند دهۀ 90 برای اسپانیا آنچنان هم دوران موفقی نبود، اما این تیم در کسب بردهای پرگل خیلی موفق بود. دسامبر 1990 آنها با 9 گل آلبانی را شکست دادند. در آن بازی باز هم اسپانیا یک بازیکن 4 گله دیگر را در ترکیب خود دید. بوتراگوئنو در حالی زمین را ترک کرد که 4 گل از 9 گل تیمش را به ثمر رساند.

اسپانیا 9-0 آلبانی پرگل ترین بازی فوتبال

انگلیس 9-0 لوکزامبورگ

هرچند اسپانیا سابقه دو برد 9-0 را در تاریخ مقدماتی یورو دارد ولی این انگلیس بود که نخستین برد 9-0 را در تاریخ مقدماتی یورو کسب کرد. دسامبر 1982 آنها موفق شدند 9 گل وارد دروازه لوکزامبورگ کنند. در میان گلزنان آن بازی نام گلن هادل سرمربی سابق سه شیرها و مارک چمبرلین پدر آلکس اوکسلید نیز به چشم می خورد.

پرگل ترین بازی های فوتبال

فرانسه 10-0 آذربایجان

سپتامبر 1995 نسل طلایی فرانسه در ابتدای راه خود بود و آن بازیکنان به بردی خیره کننده مقابل آذربایجان رسیدند. جالب اینکه فرانسه در آن بازی فقط در نیمه اول 3 گل وارد دروازه حریف کرد ولی در نیمه دوم اوضاع تغییر کرد و آنها 7 گل دیگر زدند. لبوف مدافع در ان بازی 2 گل و دزایی 1 گل زد.

فرانسه 10-0 آذربایجان

هلند 11 -0 سن مارینو

باز هم سن مارینو این بار قربانی شدن مقابل لاله های نارنجی در سپتامبر 2011. فینالیست جام جهانی 2010 در سپتامبر  2011 مقابل سن مارینو به میدان رفت. انها در نیمه نخست فقط سه گل زدند. که هر سه گل در 17 دقیقه نخست به ثمر رسید. اما نیمه دوم هلند 8 گل دیگر زد! فن پرسی به تنهایی در آن بازی 4 گل به ثمر رساند.

هلند 11 -0 سن مارینو

اسپانیا 12-1 مالت

اسپانیا سابقه خوبی در بردهای پرگل در مراحل مقدماتی دارد، هر چند که درخشش آنها در مرحله نهایی یورو به یک دهه قبل بازمیگردد. دسامبر 1983 اسپانیا 12 گل وارد دروازه مالت کرد. کارلوس سانتیانا مهاجم سابق رئال مادرید به تنهایی 4 گل زد، رینکون نیز 4 گل زد تا دو سوم گل های این تیم توسط این دو بازیکن به ثمر رسیده باشد.

اسپانیا 12-1 مالت

آلمان 13-0 سن مارینو

با آنچه که از سن مارینو گفتیم و نتایجی که در طول این گزارش دیدید، هیچ جای تعجب نیست که بدترین شکست تاریخ مرحله مقدماتی یورو به نام انها رقم خورده باشد. سپتامبر 2006 آلمان موفق شد 13 گل به سن مارینو بزند. ژرمن ها در نیمه نخست 6 گل زدند و در نیمه دوم 7 گل به ثمر رساندند. پودولسکی مرد 4 گله آلمان در آن بازی بود.
آلمان 13-0 سن مارینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)