از گریه مدیر بارسلونا تا نارضایتی مدیران بارسلونا از انتقادات پیکه

0
فرانکی دی‌یونگ

مدیر برنامه‌های فرانکی دی‌یونگ می‌گوید پیروزی بارسلونا در کورس فشرده برای جذب این بازیکن آنقدر برای مدیر ورزشی وقت این باشگاه پپ سگورا خوشحال کننده بوده است که او پس از عقد قرارداد با این هافبک از خوشحالی گریه کرده است.

گریه مدیر بارسلونا پس از امضا قرارداد با فرانکی دی‌یونگ

بارسلونا تابستان امسال ستاره فصل گذشته آژاکس را در رقابت با دیگر مشتریان این بازیکن 22 ساله از جمله یوونتوس، پاری‌سن‌ژرمن و منچسترسیتی به خدمت گرفت و با او قراردادی 5 ساله به ارزش 75 میلیون یورو بست.

حسن ستین‌کایا، مدیر برنامه‌های دی یونگ به نشریه آفتون‌بلادت هلند گفت:« رقابت برای خرید فرانکی به یک جنگ تمام عیار تبدیل شده بود جایی که پاری‌سن‌ژرمن، منچسترسیتی و یوونتوس هر چه در توان داشتند گذاشتند تا بتوانند نظر او را جلب کنند. با این حال بارسلونا همیشه گزینه اول او بود چون پای آینده فوتبالی‌اش در میان بود و بارسلونا شبیه‌ترین سبک را به شیوه بازی او داشت. مقامات بارسلونا بعد از عقد قرارداد با فرانکی آنقدر خوشحال بودند که مدیراجرایی وقت باشگاه پپ سگورا به محض امضای برگه‌ها شروع به گریه کرد. روی او و همکارانش برای عقد این قرارداد فشار سنگینی وجود داشت. با دیدن اشک های او من هم کنترل احساساتم را از دست دادم و گریستم.

بلافاصله پس از امضای برگه‌ها، همه همدیگر را در آغوش گرفتند و بعد همگی به رستورانی در کوهستان که باشگاه بارسلونا ما را به آنجا دعوت کرد، رفتیم. در آنجا بهترین نوشیدنی‌ها و بهترین غذاها را برای ما آوردند و همه می‌خندیدند و خوشحال بودند.»

نارضایتی مدیران بارسلونا از انتقادات پیکه

به نقل از آاس، TV3 اسپانیا گزارش داده که مدیران باشگاه بارسلونا بعد از اظهارات انتقادی جرارد پیکه در آخر هفته، به دنبال ارائه توضیحی از سوی این بازیکن هستند. پیکه بعد از پیروزی 2-0 بارسلونا در مقابل ختافه در بازی روز شنبه دو تیم، ضمن بیان انتقاداتی کادر اجرایی باشگاه را مسئول انتشار مقاله ای دانسته بود که در آن، قدرت بیش از حد پیکه در رختکن تیم مورد انتقاد قرار گرفته بود. بعد از این اظهارات رسانه کاتالانی TV3 خبر داده که جوزپ ماریا بارتومئو رئیس باشگاه سریعا پیکه را احضار کرده تا او بابت سخنانش توضیح دهد.

پیکه در اظهارات خود چنین گفته بود: “ما باید متحد باشیم، و وقتی از اتحاد می‌گویم، منظورم هواداران و کادر مدیریتی باشگاه هم هستند. می‌دانیم که چه کسانی پشت نوشته شدن برخی مقالات هستند، حتی اگر نام آن ها پای این مقالات نوشته نشود.” پیکه با این صحبت ها عملا از قدرت برخی مدیران در رسانه ها و نوشته شدن برخی مطالب به دلخواه آن ها پرده برداشته بود.

موندو دپورتیوو، نشریه کاتالانی که به نظر منظور صحبت های پیکه بوده، واکنشی سریع به حرف های پیکه داشت و در نسخه روز یکشنبه خود، سرمقاله ای با عنوان “پیکه اشتباه می‌کند” به چاپ رساند.

در این سرمقاله سانتی نولا، سردبیر این نشریه ضمن سرزنش پیکه بابت اظهارات “بی اهمیت” پیکه، چنین نوشته است: “تحلیل پیکه از شیوه کار روزنامه نگاران اساسا مشکل دارد. به هیچ کس گفته نمی‌شود که چه چیزی را بنویسد. غافلگیرکننده است که از کسی چنین چیزهایی را بشنویم که حامی آزادی بیان است.”

به نقل از TV3 سران بارسا اعتقاد دارند صحبت های پیکه پیرامون مقاله انتشار یافته بی اساس است. چرا که در مقاله مورد اشاره پیکه (که در روز پنجشنبه به چاپ رسیده) انتقاداتی نسبت به خود سران بارسا نیز مطرح شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)