NFT

NFT اولین بار در سال ۲۰۱۴ از طرف دو نفر به نام کوین مک کوی و آنیل بیک که ابتدا به معرفی blockchain tradable پرداخته بودند. بعد از آن NFT وسیله ای برای ارزش گزاری آثار هنری مرتبط با یک قطعه هنری منحصر بفرد تبدیل شد، توسعه یافت. بعدا ً در سال ۲۰۱۵، پروژه ای به نام ((fully flegged fully)) تاسیس شد که برای مدتی موفق نشد خود را به دنیا معرفی کند. با این حال چند سال بعد NFT دوباره شروع فعالیت کرد و تونست در حال حاضر به موفقیت و فروش های بسیار بزرگ شد.

ماهیت NFT چیست؟

NFT می‌تواند به عنوان یک دارایی دیجیتالی توصیف شود که نمایانگر اشیا دنیای واقعی مانند هنر , موسیقی , ویدیو و بازی‌های ویدیویی است که به عنوان آیتم‌های منحصر به فرد با صاحبان رسمی در یک زمان شناخته می‌شوند . این نوع هنر و یا اشیا به خاطر طبیعت منحصر به فرد آن‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند هر چند که آن‌ها به عنوان نشانه رمز نگاری شده در NFT عمل می‌کنند.

آثار هنری در ان اف تی به عنوان داده‌های دیجیتال در یک دفتر دیجیتال بنام blockchain ذخیره می‌شود که با نرم‌افزاری دیگر مانند cryptos ، در این حالت Ethereum کد گذاری شده‌ است . بنابراین ، هنرمند می‌تواند به طور ویژه برای خرید و فروش آثار هنری خود با ارزهای دیجیتال معامله کند. بنابراین هرگز نمی‌توان آن را تغییر داد، تنظیم کرد و یا حتی سرقت کرد که آن را به یک دارایی دیجیتالی منحصر به فرد تبدیل می کند.

چرا یک NFT ارزش دارد؟

NFT چیست

نشانه عدم تعهد اساسا ً یک گواهی‌ نامه مالکیت برای دارایی‌های دیجیتال است . این مقدار نه تنها از لحاظ دارایی بلکه ارزش فروش آتی نیز حاصل می‌شود. از آنجا که آن‌ ها در blockchains کدگذاری شده‌اند ، می ‌توان آن‌ها را به راحتی ردیابی کرد که امکان شفافیت و تایید اعتبار آن‌ ها، همراه با کل تاریخچه همه مالکان گذشته و حال حاضر را فراهم می‌آورد.

اگر بازار، آن را با ارزش بداند داشتن دارایی واقعی ارزشمند است. بنابر این ارزش به اندازه تعداد نسخه‌های و سهام افزایش می‌یابد , در حالی که دارایی , برای مثال یک نقاشی تنها متعلق به یک نقاش است و تمام حق امتیاز آن به یک نفر متعلق است. برخی از نمونه‌های فروش آثار هنری در NFT که رکوردار هستند به شرح زیر می باشد:

  • اثر هنری Everydays  Beeple  به قیمت ۶۹.۳ میلیون دلار فروخته شد.
  • جک دورسی که Tweeter را تاسیس کرده یک اثر را در NFT برای اولین بار به مبلغ ۲.۹ میلیون دلار فروخت
  • گربه Nyan Gif که یک گیفت GIF رنگارنگ است به قیمت ۳۰۰ Ether یعنی تقریبا ً ۵۶۱,۰۰۰ دلار در آن زمان فروخته شد

شما می توانید از سایت https://nftnewspro.com/top-10-trending-nfts اخبار و اطلاعات محصولاتی که در هر هفته در لیست ۱۰ ترند برتر NFT ها قرار میگیرند را مشاهده کنید.

همچنین شما میتونید گرونترین NFT ها را در سایت https://nftnewspro.com/15-most-expensive-nfts-ever-sold دنبال کنید.

چگونه در NFT آثار خود را بفروشیم؟

NFTs

هنرمندان و سازندگان محتوا ، با استفاده از NFTs و blockchain , فرصتی را برای بدست آوردن پول در قطعه هنری خود به دست می‌آورند . هنرمندان مجبور نیستند به گالری‌ها و نمایشگاه‌ها وابسته باشند تا هنرشان را به فروش برسانند تا بتوانند آن‌ها را مستقیما ً به مشتریان بفروشند و همچنین با توجه به وفاداری به دریافت درصدی از فروش وقتی که هنر صاحب یک مالک جدید می‌شود . این ویژگی به نظر جذاب می‌آید زیرا هنرمندان به طور ساده هیچ مزیت دیگر را از زمان فروش قطعه هنری خود برای اولین بار دریافت نمی‌کنند .

همچنین NFTs ممکن است داده‌های حیاتی را در مورد منشا اقلام به خصوص لوکس بودن یا نوآورانه , فرآیند تولید و اصالت خود دنبال کند . بنابراین NFTs می‌تواند به روش مد , collectables و حتی بازی‌های ویدیویی استفاده شود.

آینده NFTs چیست؟

به نظر می‌رسد که NFT ها مزیتی هستند که برای افراد خلاق و جوامع انتخاب می‌شوند . هنرمندان , نوازندگان و تولیدکنندگان محتوی ممکن است از آن برای ایجاد منابع جدید برای کسب درآمد استفاده کنند زیرا آن‌ها می‌توانند کنترل بهتری بر دارایی‌های معنوی خود داشته باشند . هم چنین این روش جدید تضمین‌شده برای سرمایه‌گذاری است . علاوه بر این, بسیاری از دارایی‌های جدید به بازار توسط توسعه دهندگان جدید به این منطقه که هر روز در یک دارایی نسلی می‌تواند وجود داشته باشد, معرفی می‌شوند .

1 thought on “NFT چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)