شمشیر کرونا در قلب تمام رشته های ورزشی از NBA تا بوندسلیگا

0
کرونا در تمام رشته های ورزشی از NBA تا بوندسلیگا

 ویروس کرونا پس از اینکه تمام جهان را درگیر خود کرده حالا به سراغ آمریکا رفته و رقابت های بسکتبال NBA را با مشکلی بزرگ مواجه کرده است. اتحادیه بسکتبال NBA آمریکا ساعتی پیش اعلام کرد با مثبت اعلام شدن تست کرونای بازیکن تیم یوتاجاز تا اطلاع ثانوی رقابت‌های بسکتبال NBA تعلیق شد. در مدت تعطیلی، مسئولان برگزاری رقابت‌ها تقویم جدید بازی‌ها را تنظیم خواهند کرد. قرار بود یوتاجاز بامداد روز پنجشنبه مقابل اوکلاهما قرار گیرد و حتی بازیکنان آماده شروع بازی بودند ولی به دلیل اینکه تست کرونای رودی گوبرت، سنتر یوتا مثبت اعلام شد، این بازی و سایر بازی‌ها لغو شدند.

لغو مسابقات جهانی شمشیربازی و تنیس

کلیه مسابقات شمشیربازی در ۳۰ روز آینده تعطیل شد. جام جهانی مردان سابر در مجارستان، مسابقات گرندپری زنان و مردان در فلوره و اپه، قهرمانی جوانان و نوجوانان جهان در آمریکا و انتخابی‌های المپیک آسیا، آمریکا، اروپا و آفریقا فعلاً برگزار نمی‌شوند و به زمان دیگری موکول شدند.سرمربی تیم سابر کشورمان تأکید کرد: فدراسیون جهانی شمشیربازی با کمیته بین‌المللی المپیک مکاتبه و درخواست کرده است تا وقت ببشتری برای مسابقات انتخابی المپیک شمشیربازی داده شود تا سهمیه‌ها تکمیل شوند. مهلت تکمیل سهمیه شمشیربازی تا آخر فروردین بود.مدیر مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک گفت: هیچ کشوری میزبانی مسابقات شمشیربازی را قبول نمی‌کند و فدراسیون جهانی از IOC خواست تا زمان اعلام سهمیه‌ها به تعویق بیفتد.در همین راستا فدراسیون جهانی تنیس نیز به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا کلیه مسابقات زیرمجموعه خود در سراسر دنیا را لغو کرد.با این تصمیم، تمام مسابقات تنیس روی میز از تاریخ ۱۶ مارچ تا آخر آوریل کنسل شدند. بدین ترتیب مسابقات انتخابی المپیک بانکوک کنسل شد و برگزاری مسابقات منوط به اعلام فدراسیون جهانی خواهد بود.

تعلیق بوندسلیگا آلمان و لیگ برتر انگلیس

مسئولان اتحادیه فوتبال آلمان اعلام کردند رقابت‌های فوتبال این کشور تا ماه آوریل برگزار نمی‌شود. هیئت رئیسه اتحادیه فوتبال آلمان امروز در یک جلسه ویژه، درباره اثرات ویروس کرونا در مسابقات بوندس لیگا و بوندس لیگا ۲ بحث و گفتگو کرد. در نتیجه این جلسه، هیئت رئیسه DFL دوشنبه آینده به جلسه مجمع عمومی پیشنهاد می‌کند که بازی هر دو لیگ از سه شنبه تا ۲ آوریل از جمله فیفا دی به حالت تعلیق درآید. با توجه به الزامات مسئولان محلی، هفته بیست و ششم مسابقه بوندس لیگا و بوندس لیگا ۲ که از امروز آغاز می شود ، بدون تماشاگر ورزشگاه برگزار خواهد شد. همچنین رقابتهای لیگ برتر انگلیس تا 4 آوریل به تعویق افتاد. بعد از شیوع ویروس کرونا در قاره اروپا، بالاخره لیگ برتر انگلیس نیز به مانند سایر لیگ های باشگاهی اروپا به صورت جدی تحت تاثیر آن قرار گرفت. بنابر تصمیم صورت گرفته تمام بازیهای لیگ برتر انگلیس تا 4 آوریل لغو می شود و فوتبال باشگاهی در انگلیس تعطیل خواهد بود. باشگاه بارسلونا لحظاتی پیش با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که تمام تمرینات تیم به خاطر حفظ سلامت بازیکنان تا اطلاع ثانویه تعطیل است. سازمان لیگ برتر فوتبال اسپانیا(لالیگا) روز گذشته اعلام کرده بود که تمام مسابقات فوتبال به خاطر ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده است. یوفا نیز امروز رسما مسابقات هفته آینده لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را لغو کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)