قرنطینه کامل ترکیه و استانبول به مدت 48 ساعت (بیرون رفتن ممنوع)

0
قرنطینه کامل ترکیه

قرنطینه کامل ترکیه و 31 شهر آن به طور کامل در قرنطینه رفت و بیرون رفتن از خانه کاملا ممنوع شد. با در شدن تعداد فوتی های کرونا در ترکیه از مرز هزار نفر و تعداد مبتلایان به کرونا در ترکیه از مرز 47000 نفر ترکیه پس از ایران در مقام نهم بیشترین مبتلایان به کرونا قرار گرفت و تمامی شهرهای بزرگ خود را از جمله استانبول در قرنطینه ی کامل برد. شهر هایی که در قرنطینه کامل ترکیه رفتن شامل استانبول ، آدانا ، آنکارا، آنتالیا، آیدین ، بالیکشیر،بورسا ، دنیزلی ، دیاربکر ، ازروم، اسکیشهیر، قازیان تپه، ازمیر،قونیه ، سامون و دیگر شهر های ترکیه می باشد.

خبر قرنطینه ی کامل ترکیه در تاریخ 2020.4.10 در ساعت 22:00 توسط تمامی تلویزیون های ترکیه اعلام شد که این قرنطینه کامل ترکیه از ساعت 24:00 اعمال می شود و هیچ کس حق بیرون رفتن از خانه را ندارد و در صورت مشاهده پلیس هر فرد 1000 لیر ترکیه (2.5 میلیون تومان) جریمه خواهد شد. خبر قرنطینه ترکیه باعث شد تمامی مردم ترکیه در دو ساعت باقی مانده تا شروع قرنطینه برای تهیه مایحتاج زندگی خود به سوپر مارکت ها هجوم بیاورند و صف های طولانی در جلو سوپرمارکت ها تشکیل شود و در برخی از موارد هم درگیری هایی بین مردم انجام شد که ویدیو های مربوط به این موارد را زیر این پست می توانید مشاهده کنید.

اعلام این خبر با صورت پیش بینی نشده باعث انتقاد های فراوانی در تلوزیون و دیگر مقامات کشوری از جمله شهرداری ها شد . به دلیل اینکه خیلی افراد ممکن است که در خانه حتی نان و آب آشامیدینی نداشته باشند و برای آنها هیچ پیش بینی در نظر گرفته نشده بود البته باید دید که در این دو روز قرنطینه کامل ترکیه و استانبول دولت چه تمهیداتی را برای خرید نان و آب و مواد غذایی انجام خواهد داد.

ترکیه جر کشورهایی است که الارغم اینکه در کانون کرونا بود با تمهیدات شدیدی که اعمال کرده بود خیلی دیر درگر کرونا شد و هنوز هم جز کشورهای پیشرو در کنترل کرونا محسوب می شود. از جمله این تمهیدات لغو کلیه پرواز ها بالافاصله بعد از شیوع بیماری در چین و ایران و بسته تمامی مرز و موارد مشابه. همچنین ترکیه برای هر شهروند زیر 65 سال و بالای 20 سال 5 ماسک در هفته به صورت رایگان در نظر گرفته است . در ترکیه پس از شیوع بیماری خیلی از خوانندگان مطرح اقدام به برگزاری کنسرت زنده کرده و تلوزیون ترکیه به صورت وسیع کلیپ هایی در حوزه ماندن در خانه و پیشگیری از ویروس کرونا پخش میکند . یا این حال در حال حاضر ترکیه هم به 10 کشور بالای جدول تعداد مبتلایان قرار گرفته و امید است با قرنطینه کامل ترکیه و استانبول بتواند به طور کامل این بیماری را کنترل کرده .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)