دختر آبی و اتفاقات مبهم فوتش و واکنش فیفا بعد از مرگ او

0
دخترآبی

در پی فوت دختر آبی و واکنش های بسیار زیاد کاربران صفحات مجازی و اکثر باشگاه ها و بازیکنان جهان، چند ابهام و نکته مهم درباره مرگ سحر خدایاری (دختر آبی) مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین فوت این دختر فوتبال دوست موجب اتفاقات جدیدی در فوتبال ایران شده است.

گزارش شاهین صمد پور مستند ساز معروف ایرانی از چند نکته مبهم در مرگ دختر آبی

اولین موضوغ محل خاکسپاری دختر آبی می باشد که آقای صمد پور می گوید: دیروز ظهر با پدر محترم سحر خدایاری صحبت کردم و خواهش کردم آدرس دقیق محل دفن دختر آبی را به ما بدهد که ما برویم و یک گزارش بگیریم و یک بازیکن مورد علاقه سحر را سر خاکش ببریم که گفتن احتیاجی نیست.

دومین نکته جرم دختر آبی می باشد. بعضی ها جوری می گویند جرم سحر، بد حجابی و درگیری با مامور نیروی انتظامی بوده که انگار این ها مربوط به یک جرم دیگر می باشد. در صورتی که این جرم ها مربوط به ورود او به استادیوم است، چون او با لباس پسرانه(بد حجابی) می خواسته وارد استادیوم بشه و وقتی دستگیر میشه، با مامورین نیروی انتظامی استادیوم درگیری لفظی می کنه.

سومین نکته به حکم شش ماه حبس او بوده که واقعیت این است که هنوز حکم شش ماه برای او به صورت قانونی ابلاغ نشده بوده ولی در دادگاه به او گفته شده جرم شما شش ماه زندان دارد.

سحر خدایاری

فیفا به مرگ دختر آبی واکنش نشان داد

کنفدراسیون جهانی فوتبال «فیفا» روز چهارشنبه اعلام کرد که مقاماتی را برای فراهم کردن مقدمات حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها به ایران اعزام خواهد کرد.

به گزارش AFP، این اتفاق پس از خودسوزی سحر خدایاری معروف به دختر آبی، طرفدار استقلال مقابل دادگاه تهران که دنیای فوتبال را به شوک فرو برد، رخ می‌دهد. یکی از مسئولان فیفا در همین رابطه گفت: ((به زودی هیاتی از نمایندگان فیفا راهی آنجا می‌شوند تا مقدمات اجازه دادن به زنان جهت ورود به ورزشگاه در بازی پیش رو از سری مسابقات مقدماتی جام جهانی در ماه اکتبر را ارزیابی کنند.))

فیفا توضیحاتی تکمیلی در مورد زمان این ملاقات ارائه نکرد ولی ایران در تاریخ ۱۰ اکتبر (۱۸ مهر) با کامبوج رو به رو خواهد شد. منابع AFP می‌گویند این هیأت سه نفره شامل مقاماتی از دپارتمان مسابقات و همچنین دپارتمان امنیت فیفا خواهد بود. منابع یاد شده همچنین دیدار این هیأت با سران فدراسیون فوتبال ایران را تایید کردند ولی از تایید یا رد مذاکره آن‌ها با دولتمردان ایرانی خودداری کردند. گفتنی است که پیش از این فیفا تا تاریخ ۳۱ آگوست (۹ شهریور) به ایران مهلت داده بود تا زمینه حضور زنان در ورزشگاه‌ها را فراهم کند. در حالی که نهادهای بین المللی عدم اجازه به حضور زنان در ورزشگاه‌ها را مخالف قوانین فیفا می‌دانند، مسعود سلطانی فر (وزیر ورزش ایران) به تازگی قول داده بود تا زنان این کشور بتوانند در بازی خانگی بعدی تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی به ورزشگاه بروند.

دختر آبی و واکنش فیفا بعد از مرگ او

واکنش همسر ناصر حجازی به مرگ سحر خدایاری

همسر ناصر حجازی نیز به مرگ سحر خدایاری (دختر آبی) واکنش نشان داد و گفت: ((چرا باید یک جوان دست به خودسوزی بزند؟ احتمال موفقیت آدم‌های خوب در فوتبال کم است.من برای دیدن همه بازی‌های ناصر به ورزشگاه امجدیه و آزادی می‌رفتم و آقایان با دیدن خانم‌ها حتی دیگر با هم شوخی هم نمی‌کردند چه رسد به این که بخواهند حرف بد بزنند.من همواره استقلالی بوده و هستم و حتی در زمانی که بدخواهان ناصر در این تیم حضور داشتند، من به خاطر دل خودم و هواداران دوست داشتم استقلال موفق باشد.))

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی(بدون فیلتر)